“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība

1 komentārs
“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība
DĀVIS ŪLDANS, F64

Topošās koalīcijas partijas pilnībā vienojušās par valdības deklarāciju, sadarbības līgumu un fiskālās disciplīnas līgumu. Tagad šos dokumentus pārlasīšot korektori, bet trešdien, 23. janvārī, no rīta politiķi tos varētu parakstīt.

LNT Ziņu rīcībā nonācis esošais valdības deklarācijas projekts – piedāvājam uzzināt dažus no punktiem, ko vēlas īstenot topošā premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība.

Finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana un citi jautājumi – kādas būs valdības darba prioritātes?

Kā izriet no deklarācija rakstītā, “Jaunā Vienotība”, “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, “Attīstībai/Par!”, Nacionālās apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir vienojušās kopīgi strādāt valdībā, kuras mērķi, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju labklājību, būs – eiroatlantiskā kursa stiprināšana, fiskālā disciplīna, bezkompromisu tiesiskums, nevienlīdzības samazināšana un tautas ataudze.

Valdības darba prioritātes būšot finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana, obligātā iepirkuma komponentes atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjomu paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana. Pēc topošās valdības deklarācijas projektā minētā, valdības darbs šo prioritāšu īstenošanā tiks balstīts uz stingru fiskālo disciplīnu ar tiekšanos uz pārpalikuma veidošanu valsts budžetā.

3

Cīņā ar naudas atmazgāšanu – vienots regulējums un uzraudzība Eiropas Centrālās bankas paspārnē

Topošās valdības deklarācijas projektā minētais liecina, ka valdība turpinās iestāties par vienotu Eiropas Savienību, kur vienlīdzīga attieksme ir pret visām dalībvalstīm. Tāpat valdība iecerējusi iestāties arī par pietiekošu un taisnīgu Eiropas Savienības budžetu ar pienācīgu atbalstu mazāk turīgajām dalībvalstīm.

“Uzstāsim uz vienotā tirgus stiprināšanu, jo sevišķi attiecībā uz enerģētikas un transporta nozarēm. Iestāsimies pret t.s. ”cīņu” pret ”sociālo dempingu”, kas draud sašķelt patiesu vienoto tirgu un ierobežot konkurenci. Iestāsimies par Banku savienības izveides pabeigšanu, kur vienotos uzraudzības un noregulējuma mehānismus papildina privātpersonu noguldījumu aizsardzība Eiropas līmenī. Cīņā ar naudas atmazgāšanu, stingri uzstāsim uz vienotu regulējumu un uzraudzību Eiropas Centrālās bankas paspārnē,” minēts deklarācijas projektā.

Tāpat politiķi sola iestāties par to, ka nodokļu politika ir katras valsts nacionālā kompetence. Savukārt stiprinot cīņu ar ēnu ekonomiku, politiķi plāno iestāties par kopīgu ietvaru un pasākumiem, kas palīdz dalībvalstīm koordinēt un dalīties ar informāciju par komersantu PVN saistībām.

1 komentārs