“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība

1 komentārs
“Panāksim, ka strādāt ir motivēti visi, kuri var un atrodas Latvijā!” Uzzini, ko sola topošā valdība
DĀVIS ŪLDANS, F64

Topošās koalīcijas partijas pilnībā vienojušās par valdības deklarāciju, sadarbības līgumu un fiskālās disciplīnas līgumu. Tagad šos dokumentus pārlasīšot korektori, bet trešdien, 23. janvārī, no rīta politiķi tos varētu parakstīt.

LNT Ziņu rīcībā nonācis esošais valdības deklarācijas projekts – piedāvājam uzzināt dažus no punktiem, ko vēlas īstenot topošā premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība.

Finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana un citi jautājumi – kādas būs valdības darba prioritātes?

Kā izriet no deklarācija rakstītā, “Jaunā Vienotība”, “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, “Attīstībai/Par!”, Nacionālās apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir vienojušās kopīgi strādāt valdībā, kuras mērķi, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju labklājību, būs – eiroatlantiskā kursa stiprināšana, fiskālā disciplīna, bezkompromisu tiesiskums, nevienlīdzības samazināšana un tautas ataudze.

Valdības darba prioritātes būšot finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana, obligātā iepirkuma komponentes atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjomu paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana. Pēc topošās valdības deklarācijas projektā minētā, valdības darbs šo prioritāšu īstenošanā tiks balstīts uz stingru fiskālo disciplīnu ar tiekšanos uz pārpalikuma veidošanu valsts budžetā.

11

Vēlas būtiski samazināt nelegālo TV izplatītāju skaitu

Topošais Ministru kabinets vēlas panākt nelegālo TV izplatītāju būtisku samazinājumu. Kariņa topošā valdība sola stiprināt nacionālo mediju telpu un nodrošināt valsts atbalstu daudzveidīga, kvalitatīva mediju satura veidošanai latviešu valodā. Tāpat plānots īstenot sabiedrisko mediju pakāpenisku iziešanu no reklāmas tirgus.

Deklarācijā uzsvērts uzdevums nodrošināt Latvijas informācijas telpas aizsardzības pasākumus, izveidot vienotu un efektīvu mediju monitoringa sistēmu un kopregulācijas mehānismu, tostarp medijpratību cīņai ar dezinformāciju, propagandu un nelegālu saturu.

Topošā valdība plāno apņemties uzlabot Latvijas sabiedrisko mediju “Latvijas Televīzija” un “Latvijas Radio” virszemes apraides pieejamību Latvijas pierobežas zonā, veicot apraides torņu izbūvi signāla pastiprināšanai.

Vienlaikus politiķi sola panākt nelegālo TV izplatītāju būtisku samazinājumu. Ieviešot grozījumus Aizsargāta pakalpojuma likumā, tiek solīts radikāli samazināt nelegālo Krievijas satelītu izplatību Latvijā.

Visbeidzot, plānots apņemties attīstīt valsts stratēģiskās komunikācijas programmu.

1 komentārs