Pagarināts termiņš pārbaudei par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

1 komentārs
Pagarināts termiņš pārbaudei par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Augstākajā tiesā pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Kalnmeiera darbības izvērtējamam bija jānoslēdzas pirmdien, 16. septembrī, taču pārbaudes termiņš pagarināts par divām nedēļām – līdz 1. oktobrim. Pārbaudi veic tiesnese Marika Senkāne, kura norāda, ka vēl nepieciešams laiks, lai izvērtētu visu informāciju šajā pārbaudē – Eiropas naudas atmazgāšanas novēršanas komitejas “Moneyval” ziņojumu, kā arī papildu paskaidrojumus no Valsts kontroles (VK) un paša ģenerālprokurora.

Pārbaudes veicēja uzsver, ka lielākā daļa darba jau izdarīta, un viņai ir pārliecība, ka 1. oktobrī darbs būs pabeigts pilnībā.

“Šis nav darbs, ko varētu veikt pavirši, ātri. Un uzreiz teikšu, ka liela daļa darba jau ir pabeigta, pat lielākā daļa. Bet lai “nogludinātu”, pārdomātu, pārlasītu, ir nepieciešams šis pagarinājums. Visu šo dokumentu pārbaude ir noslēgusies. Protams, ka prātā man ir tā doma, tas rāmis un visas atziņas, bet gatavs tas vēl nav,” norāda Senkāne.

Augstākajā tiesā bija ierosināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera atbilstību amatam, jo to bija pieprasījuši 39 Saeimas deputāti, kuri pārstāv valdošās partijas.

Šīs pārbaudes idejas galvenie virzītāji bija Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvji. Tieslietu ministrs un JKP vadītājs Jānis Bordāns norādījis, ka prokuratūras darbs ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanā bijis nepietiekami kvalitatīvs un neprofesionāls, kādēļ esot apdraudēta cīņa pret naudas atmazgāšanu. Tāpat JKP politiķu kritiku Kalnmeiers izpelnījās pēc prokuratūras lūguma izdot kriminālvajāšanai JKP frakcijas deputātu Juri Jurašu. Par “atlaižamo personu sarakstu”, tostarp ģenerālprokuroru, “jaunie konservatīvie” esot runājuši jau valdības veidošanas sarunu laikā.