Pagaidām nav zināms, kurš ieņems jaunizveidoto Rīgas otrā vicemēra amatu

0 Komentāru

Trešdien, 27. martā, Rīgas dome pieņēma grozījumus pašvaldības nolikumā, kas paredz izveidot vēl vienu galvaspilsētas vicemēra amatu. Valdošo partiju pārstāvji, kas par to nobalsoja, uzstāj, ka divi vicemēri vajadzīgi pašvaldības darba uzlabošanai, savukārt opozīcija ir pārliecināta, ka “Saskaņa” gatavojas tam, ka Nila Ušakova dienas amatā ir skaitītas.

Patlaban Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) ir viens vietnieks. Ilgus gadus šo amatu ieņēma Andris Ameriks, taču pērnā gada nogalē – pēc “Rīgas satiksmes” korupcijas skandāla viņš atkāpās, un vietā nāca Oļegs Burovs.

Rīgas domniekiem trešdien bija jālemj par grozījumiem pašvaldības nolikumā, kas izveidotu vēl vienu vicemēra amatu. Lai gan opozīcijas deputāti par ieceri vēlējās dzirdēt Ušakova skaidrojumu, tribīnē viņš nekāpa. Tā vietā daudzu politisku jautājumu krustugunīs nonāca jautājuma ziņotājs – Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš. Viņam nācās mēģināt atbildēt, kāpēc šāds postenis vispār nepieciešams, vai pašreizējais priekšsēdētāja vietnieks netiek galā ar pienākumiem, un par kurām jomām atbildēs jaunais vicemērs.

“Kā jau teicu, es sagatavoju tehnisko grozījumus. Kāda ir politiskā motivācija vai nepieciešamība, domes priekšsēdētājs ir izsvēris pats,” norādīja Liepiņš.

Debašu sadaļā jaunais vicemēra amats tika saistīts ar Ušakova kandidēšanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, iespējamo atstādināšanu no amata un “Rīgas satiksmes” satiksmes skandālu.

“Saprotiet, jūs jau varat spēlēties smilšu kastē, ja tas būtu bez algas. Nu, ņemiet sev piecus vai 20 vietniekus, bet nemaksājiet algu! Šeit ir konkrēta finanšu ietekme. Tā ir bruto alga 2963 eiro. Bruto alga par pienākumiem, kuri nemaz nav zināmi,” norādīja Rīgas domes deputāts Ģirts Lapiņš (NA).

Beigu beigās, otra vicemēra amata izveide ar koalīcijas balsīm tika atbalstīta.

Kurš būs Rīgas otrais vicemērs, pagaidām nav zināms, taču ļoti lielas izredzēs tiek prognozētas “Saskaņas” deputātam Vadimam Baraņņikam.

0 Komentāru