Pabriks: Nākamajā nedēļā izšķirsies – vai nu būs valdība, vai neskaidrība un pat haoss

6 komentāri
Pabriks: Nākamajā nedēļā izšķirsies – vai nu būs valdība, vai neskaidrība un pat haoss
EDIJS PĀLENS, LETA

Nākamajā nedēļā izšķirsies, vai Latvijā tiks izveidota jauna valdība, vai arī politiskā vide ieslīgs neskaidrībā un pat haosā, – tā sestdien partijas ”Latvijas attīstībai” kongresā prognozēja apvienības ”Attīstībai/Par!” Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks.

Arī viņš līdzīgi kā ”KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems neatmet ambīcijas veidot nākamo valdību.

”Pūces rotaļu partija” tā savulaik par partiju ”Latvijas attīstībai” smīkņājuši konkurenti. Viņu prognozes, ka Latvijas sabiedrība ir konservatīva un tajā nav vietas liberālām vērtībām, apgāzuši Saeimas vēlēšanu rezultāti, tā sestdien partijas kongresā uzsvēra tās vadītājs. Juris Pūce priekšvēlēšanu un arī šā brīža politisko vidi raksturoja ar pieklājības trūkumu.

“Politiķi uzskata, ka personisko uzvaru vārdā tie drīkst apsaukāties kā tādi pirmo klašu skolēni. Apspriest citu cilvēku personīgās dzīves un uz jebkuru kritiku savā virzienā atbildēt ar lamām. Es gribu uzsvērt – tā nav triviāla lieta. Nepieklājība bojā uzticību,” atzina politiķis.

Tikmēr uzticības netrūkstot ”Latvijas Attīstībai” un kustības “Par!” vidū. Tieši abu sadarbība ļāvusi gūt labus rezultātus Saeimas vēlēšanās.

Partiju apvienība iepriekš neslēpa, ka tās premjera amata kandidātam Artim Pabrikam pietrūkst atbalsta Saeimā. Tomēr kongresā Pabriks uzsvēra, ka ar pilnu atbildību ir gatavs uzņemties nākamās valdības vadīšanu, ja prezidents viņam tādu iespēju dos.

Artis Pabriks
”Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts

Nākamajā nedēļā, es pieļauju, lielā mērā izšķirsies tas, vai Latvijā mēs spēsim izveidot ilgtspējīgu valdību par spīti sarežģītajai politiskajai videi vai alternatīva būs, ka mēs riskējam ieslīgt tālākā politiskā neskaidrībā, iespējams, haosā, kas no politiskās vides varētu pārnesties arī uz visu valsti.

Noprotams, ka ne vien prezidents no partijām, bet nu jau arī partijas no prezidenta sagaida izlēmīgu rīcību. Partijas vēlas, lai vienam no kandidātiem tiktu dota “zaļā gaisma” valdības veidošanā, vienlaikus otrs tiktu noraidīts.

Arī ”KPV LV” iepriekš paudusi, ka nākamais premjera amata kandidāts ir jāizvēlas prezidentam, nevis partijām. Aldis Gobzems jau vairākkārt uzsvēris, ka negrasās atsaukt savu kandidatūru premjera amatam. “Jūs tā jautājat ar tādu cerību, ka es atsaukšu, tā nenotiks.”

6 komentāri