Opozīcijas deputāts atklātā vēstulē aicina prezidentu atlaist valdību

24 komentāri
Opozīcijas deputāts atklātā vēstulē aicina prezidentu atlaist valdību
PAULA ČURSKTE/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis atklātā vēstulē aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu atlaist Ministru kabinetu, liecina ieraksts politiķa “Facebook” kontā.

Atklātajā vēstulē, kura adresēta Valsts prezidentam Egilam Levitam, Valainis atgādina, ka, stājoties Valsts prezidenta amatā, Levits devis svinīgu solījumu, zvērot, ka “viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību”.

Deputāts Viktors Valainis (ZZS)

“Šobrīd, kad Latvijas sabiedrība gadu ir spiesta sadzīvot ar daudziem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas ietekmē, vienlaikus vērojot haotisku un neefektīvu izpildvaras rīcību, uzskatu, ka Jums kā Valsts prezidentam ir pienācis laiks spert nepieciešamos soļus, lai esošo Ministru kabinetu atlaistu un Saeima varētu vienoties par jaunas valdības apstiprināšanu.”

Valaiņa ieskatā, Krišjāņa Kariņa (JV) vadītais Ministru kabinets ir pierādījis rīcībnespēju, jo pieņemtie lēmumi par dažādiem ierobežojumiem ir haotiski, novēloti, sabiedrībai netiek izskaidroti un nav saprotami, atbalsts tautsaimniecības nozarēm ir nepietiekams, kas noved pie recesijas, iedzīvotājiem netiek sniegts savlaicīgi un nepieciešamā apjomā.

Īpaši Valainis akcentē, viņaprāt, Ministru kabineta nespēju īstenot efektīvu un ātru Latvijas iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19.

Deputāts Viktors Valainis (ZZS)

“Lai gan ir izstrādāti dažādi plāni un izveidots īpašs birojs, vakcinācijas tempi ir kritiski zemi. Pēdējie dati liecina, ka Latvijā vakcīnas saņēmuši 1,96% iedzīvotāju, un mūsu valsts ir pirmspēdējā vietā Eiropā, apsteidzot vien Bulgāriju. Pat mūsu kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā vakcinācijas tempi ir augstāki – attiecīgi 5,6% un 5,16%.”

Valainis arī norāda, ka, sekojot līdz valdības darbībai un vakcīnu iegādes neskaidrajam procesam, nav skaidrs, kā ir paredzēts nodrošināt tās uzstādīto mērķi un līdz vasaras beigām vakcinēt 70% iedzīvotāju.

Rezumējumā deputāts vērš uzmanību, ka visi viņa augstāk minētie fakti apliecina Ministru kabineta nespēju pieņemt adekvātus lēmumus un rīkoties valsts un sabiedrības interesēs. “Aicinu Jūs kā Valsts prezidentu rīkoties, lai mūsu iedzīvotājiem būtu iespēja atgriezties normālā dzīvē un lai valsts tautsaimniecība atgrieztos uz izaugsmes ceļa. Uzskatu, ka vairs nav laika samierināties ar izpildvaras nespēju īstenot savas pilnvaras,” aicina Valainis.

Viņš arī atgādina, ka Satversme Levitam kā Valsts prezidentam ļauj rosināt arī Saeimas atlaišanu, ja viņš uzskata, ka šī sasaukuma laikā jaunu un rīcībspējīgu valdību nav iespējams izveidot. “Lai gan tas ir galējs solis, aicinu Jūs būt izlēmīgam Latvijas tautas labklājības interesēs,” nepiekāpīgs ir opozīcijas deputāts.

Lasi vēl: 

24 komentāri