Komentāri

Pēdējās nedēļās Rīgas domi satricinājušās skandālu virknes dēļ opozīcijas partijas varētu mēģināt gāzt galvaspilsētas mēru Nilu Ušakovu. Liela daļa aizdomīgo gadījumu saistīta ar pašvaldības lieluzņēmumu Rīgas satiksme, kas nesen gandrīz dubultoja biļešu cenas. Tomēr domes vadība joprojām noliedz naudas šķērdēšanu.

Jau dienu pēc tam, kad Rīgas dome publicēja 35 000 eiro izmaksājušo Jāņa Dzanuškāna advokātu biroja pētījumu par pilsētas teritorijas plānojumu, izskanēja, ka tas daļēji veidots, sakopējot internetā pieejamos tekstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pats Dzanuškāns pārmetumus komentēt Tv3 Ziņām šodien nepiekrita, bet paziņoja, ka atmaksās domei par pētījumu saņemto naudu. Dzanuškāns ir arī Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieks, un Ušakovs uzskata, ka līdz ar to šis jautājums ir noņemts no dienaskārtības.

”Man nav pamata runāt par to, ka Attīstības departaments pieļautu pārkāpumus, pasūtot vai pieņemot šo pētījumu, bet, ja mans ārštata padomnieks parāda vēlmi noņemt jebkādas bažas par iespējamiem ētikas pārkāpumiem, es varu apsveikt tādu rīcību no viņa puses,” TV3 Ziņām atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Domes opozīcijai gan tā nešķiet. Mēra pretinieki norāda, ka šāda rīcība tikai pastiprina aizdomas, ka domē bijuši citi gadījumi, kad nelietderīgi iztērēta nauda. Tādēļ, piemēram, nacionālās apvienības frakcija jau sūdzējusies Reģionu ministrijā un pēta iespējas gāzt pašreizējo domes vadību.

Opozicionārus neapmierina arī ziņa, ka Rīgas satiksmes biļešu kontrolierus tagad pavadīs apsargi no privātuzņēmuma Koblenz.

Līdz šim šo funkciju pildīja tikai pašvaldības policija, bet Rīgas satiksme skaidro, ka apsargi nepieciešami, jo līdz ar biļešu cenu celšanu mainīta bezbiļetnieku ķeršanas kārtība. Kontrolieri vairs nerīkos reidus, bet gan braukšot līdzi maršrutā, un tas prasīs lielākus cilvēkresursus. Policijai ir arī citi pienākumi, tādēļ nācies piesaistīt apsardzi.

Cik tas izmaksās, Rīgas satiksme joprojām neatklāj, bet norāda, ka apsargi autobusos braukšot vismaz mēnesi, bet pēc tam tiks izvērtēts, cik tas bijis efektīvi. Par to, cik lietderīgi Rīgas satiksme tērē naudu, jautājumus lika uzdot arī skandāls saistībā ar nanotehnoloģisko tīrīšanas līdzekļu iegādi, kuru vietā esot piegādāts ūdens. Šo gadījumu iepriekš izmeklēt bija atteikusies gan policija, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Tagad situācija ir mainījusies.

Jāpiebilst, ka KNAB turpina pārbaudi arī par Dzanuškāna biroja aizdomīgo pētījumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl