Opozīcija Straujumai pārmet politiķim nepieciešamās vīzijas trūkumu, kā rezultāta valsts attīstoties pašplūsma

1 komentārs
Opozīcija Straujumai pārmet politiķim nepieciešamās vīzijas trūkumu, kā rezultāta valsts attīstoties pašplūsma
FOTO: LETA

Šodien aprit gads kopš valdības vadītāja amatā atrodas Laimdota Straujuma. Īsā periodā viņa vada jau otro ministru kabinetu.  Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas,  Straujumas  reitings ir samazinājies, un salīdzinot ar  priekšgājēju Valdi Dombrovski, labākajā gadījuma vērtējams kā viduvējs. Opozīcija  Straujumai pārmet politiķim nepieciešamas  vīzijas trūkumu, kā rezultāta  valsts attīstoties pašplūsma.

Tikmēr koalīcija viņu slavē par kompromisu mākslu un  darba spējām, kas esot kā kārtīgam darba rūķim.

Pirms kļūšanas par Ministru prezidenti Straujuma bija mazpazīstamākā Valda Dombrovska valdības ministre. Bez partejiskās piederības viņa vadīja Zemkopības ministriju, kurā iepriekš bija ilgstoši strādājusi par valsts sekretāri.

Ierēdnes iemaņas lielā mērā arī veido viņas politisko karjeru, un, kā kritiski norāda opozīcija, tik birokrātiskas valdības kā Straujumas, Latvijā nav bijušas.

Tieši pirms gada iesēžoties premjera krēslā, Straujuma mēģināja rādīt apņēmīga politiķa iespaidu.

Kā labi zināms, KNAB jautājums gada laikā ne tikai nav atrisināts, situācija kļuvusi nokaitētāka. Straujumu arī var kritizēt par neveiksmīgo komunikāciju Citadeles pārdošanas darījumā, kas viņas partijai Saeimas vēlēšanās, visticamāk, maksāja pāris deputātu vietas.

Vienotība gan Straujumu atkārtoti virzīja uz premjerministra amatu, lai gan Saeimas aizkulisēs nevienam nebija noslēpums, ka pati to nemaz nealkst un pēc neoficiālas informācijas, novembrī partijas vadībai  pat bija paziņojusi  par lēmumu atsaukt savu kandidatūru. Tikai Eiropas savienības prezidentūras tuvums un Vienotības nespēja atrast citu kandidātu, faktiski piespieda Straujumu turpināt iesākto.

Šobrīd Koalīcijas partneri visi kā viens  Straujumu slavē par spēju uzturēt labas attiecības ar dažāda ranga politiķiem un māku atrast kompromisus.

Tikmēr iedzīvotāji, kā liecina TNS aptauja, Straujumu vērtē visai viduvēji, tikai 4.4 punkti no desmit.

Šobrīd Straujumas galvena atbildība ir  prezidentūras darba koordinēšana un kā daudzi uzskata sarunas ar ārvalstu diplomātiem viņai sagādā vislielāko gandarījumu.

1 komentārs