Opozīcija kritizē Rinkēviča ārpolitikas ziņojumu un dēvē to par “vēstuli Ziemassvētku vecītim”

1 komentārs
Opozīcija kritizē Rinkēviča ārpolitikas ziņojumu un dēvē to par “vēstuli Ziemassvētku vecītim”
Foto: F64

Šis būs sarežģīts, skaudrs un nemierīgs gads. Tā uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš Saeimā atklāja ikgadējās ārpolitikas debates. Par to centrālo tematu šoreiz kļuva bēgļu krīze.

Klātesot ārvalstu vēstniekiem, ārpolitikas debates atklāja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norādot, ka teju par ikdienu ir kļuvis nebeidzamais krīžu virpulis pasaulē. Kā galvenās problēmas viņš minēja Krievijas agresīvo rīcību, kā arī terorismu un nekontrolētās migrācijas plūsmu Eiropā.

Līdz ar ziņojuma uzklausīšanu par paveikto un plānotajiem darbiem tika atklātas debates, kurās asu kritiku Latvijas ārpolitikai veltīja opozīcija. “Lasot ikgadējo ārlietu ministra ziņojumu, ir tāda sajūta, ka lasu vēstuli Ziemassvētku vecītim, kur Edgars Rinkēvičs izpušķo pagātni un padara nākotni ne īpaši skaidru,” teic LRA deputāts Mārtiņš Bondars.

“Rinkēviča kungs, jūs esat Latvijas ārlietu ministrs! Dokumentā definētas visas citas, izņemot Latvijas intereses. Jums darba devējs un jūsu padotajiem ir Latvijas valsts nodokļu maksātājs,” piebalso no LRA aizgājušais Artuss Kaimiņš.

Foto

Tomēr kritika izskanēja arī no koalīcijas partijām. Tās ir sašķēlusi bēgļu krīze. Visstriktākā nostāja ir Nacionālajai apvienībai, kas uzskata, ka Latvijai ir jāatsakās uzņemt arī tos dažus simtus patvēruma meklētāju, ko mūsu valsts jau apsolījusi Briselei.

“Latvija nedrīkst pieļaut jaunu imigrācijas vilni, jo tas var apdraudēt mūsu tautas pastāvēšanu ilgtermiņā. Jebkurš, kurš aicina vai atbalsta jaunu imigrantu ienākšanu Latvijā, būtu jāuzlūko kā ļaundaris, kurš ne ar ko neatšķiras no komunistiem, kuri veicināja Latvijas kolonizāciju padomju okupācijas periodā,” norāda nacionāļu deputāts Jānis Dombrava.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība, kurai uzticēts veidot jauno valdību, sola iestāties pret papildu bēgļu uzņemšanu. “Mēs kategoriski noraidām jebkādu šā skaita palielināšanu, obligāto kvotu ieviešanu vai citāda veida bēgļu uzspiešanu. Nevar būt tā, ka dažas valstis Eiropā ar savu bēgļu politiku rada problēmas visai Eiropai un pat atsakās apspriest jebkādu šīs te politikas pārskatīšanu,” saka ZZS deputāts Kārlis Seržants.

Līdzšinējās premjeres partija Vienotība ir palikusi mazākumā. Tās pārstāvji bija vienīgie, kuri iestājās par to, ka Latvija nevar palikt malā, akcentējot, ka iesaistīšanās bēgļu krīzes risināšanā ir pienākums un morāla atbildība. Neiztika arī bez starpgadījuma.

Debašu laikā atskanēja trauksmes signalizācija. Tā izrādījās viltus trauksme, un debates sekmīgi turpinājās.

Video

TOP komentāri

  • Miks
    0 0 0

    Miks

    Nedz bezkritiska bēgļu uzņemšana, nedz paranoiska, viduslaiku cienīga merkantīla galvas ierakšana smiltīs attieksmē pret pasaule nebūs optimālā rīcība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl