Oficiāli! Sākusies Kučinska ēra Latvijas valdībā!

Komentāri
Oficiāli! Sākusies Kučinska ēra Latvijas valdībā!
FOTO: LETA

Saeimas deputāti apstiprinājuši Māra Kučinska Ministru kabinetu. Par valdības apstiprināšanu balsoja 60 deputāti, pret bija – 32.

Aicinot deputātus balsot par sevi, Māris Kučinskis arī pateicās Laimdotai Straujumai par iepriekšējās valdības vadīšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mūsu valstij šobrīd nav vajadzīgi satricinājumi. Latvijai ir nepieciešamas skaidras, precīzi plānotas un ātri īstenojamas reformas vairākās nozarēs. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka, raksturojot situāciju Latvijā, tiek lietoti vārdi “sastingums” vai “stagnācija”,” ar šādiem vārdiem Kučinskis aicināja balsot par viņu.

Tikmēr opozīcijas deputāti asi kritizēja Kučinski un aicināja par viņu nebalsot. Uz tribīnes kāpa Valērijs Ašegins no Saskaņas, Mārtiņš Bondars no LRA un Inguna Sudraba no partijas No sirds Latvijai.

Kučinska augstākais sasniegums – bērnu laukuma izveide Liepājā, kritizē Bondars

Jaunās valdības trīs jaunpienācēju vidū ir pats premjers Māris Kučinskis, kurš valdības darba pieredzi jau iepriekš guvis kā pašvaldību lietu ministrs.

Kučinskis kritizē ”zvēru pamodināšanu ministros” un pateicas Straujumai! Ko viņš sacīja savā uzrunā?

Savukārt izglītības ministra krēslā pēc 12 gadu pārtraukuma atgriezīsies Kārlis Šadurskis.

Jaunā valdības seja bez pieredzes ministra amatā būs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš bijis Saeimas deputāts un parlamentārais sekretārs. Jaunajā valdībā viņš būs arī Ministru prezidenta biedrs.

Lielākā daļa jeb astoņi ministri savus amatus saglabās

Visilgāk bez pārtraukuma – kopš 2011. gada rudens – valdībā darbojas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Amatu saglabās arī kultūras ministre Dace Melbārde un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs,
kā arī veselības ministrs Guntis Belēvičs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Un darbu, visticamāk, varēs turpināt arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš amatā aizvadījis nedaudz vairāk nekā pusgadu.

Vēl trīs ministri, savukārt, nomainīs krēslus. Līdzšinējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola būs finanšu ministre, finanšu ministrs Jānis Reirs nāks labklājības ministra Ulda Auguļa vietā, bet Augulis pēc vairāk nekā četru gadu pārtraukuma atgriezīsies satiksmes ministra krēslā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl