Komentāri

Pirmdien, 4. janvārī, Solvita Āboltiņa paziņoja, ka viņas kandidatūra premjera amatam no partijas Vienotība joprojām paliek spēkā – tā nav atsaukta. Tomēr vienlaikus Vienotība vēloties Valsts prezidentam Raimondam Vējonim dot vaļu pašam izvēlēties sev tīkamu kandidātu.

Āboltiņas kandidatūru atbalstīja 23 no 32 balsotājiem no partijas valdes un frakcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Āboltiņa atzina, ka paļaujas uz prezidenta Vējoņa lēmumu Ministru prezidenta amata kandidāta izvēlē. Vējonis ir Vienotībai apliecinājis, ka jaunajam Ministru prezidentam ir jābūt no Vienotības, un viņš uzrunājis vairākus šīs partijas biedrus.

Solvita Āboltiņa:

Prezidents arī neformāli ir informējis, ka visdrīzāk nominētias kandidāts nāks no Vienotības, bet šajā situācijā valdei vairs nav jāizvirza kandidāti, un nav jāatceļ iepriekšējais lēmums par to, ka Vienotība jau ir izvirzījusi savu kandidātu. [..] Oficiālais kandidāts ir nosaukts viens, balsojums ir pārliecinošs.

Būtu korekti tomēr sagaidīt prezidenta nomināciju no prezidenta, bet katrā ziņā jebkurš no Vienotības valdes locekļiem vai ministriem, vai frakcijas locekļiem būtu cienīgs šo amatu veikt.

Foto

Laimdotai Straujumai arī esot savi favorīti, taču viņu vārdus premjere neatklāja.


Laimdota Straujuma:

Nevienu uzvārdu es nesaukšu. Nav vajadzības saukt uzvārdus. Tad tiek apspriests, un cilvēks tiek pakļauts pilnīgi nevajadzīgai sabiedriskai publicitātei. [..] Kāda nozīme tagad saukt uzvārdus, pēc tam citus uzvārdus, nepārtrauktos uzvārdos mēs dzīvojam.

Straujuma: “Nevienu uzvārdu es nesaukšu. Nav vajadzības saukt uzvārdus. Tad tiek apspriests, un cilvēks tiek pakļauts pilnīgi nevajadzīgai sabiedriskai publicitātei. (..) Kāda nozīme tagad saukt uzvārdus, pēc tam citus uzvārdus, nepārtrauktos uzvārdos mēs dzīvojam.”

Valsts prezidents pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pats izraudzīsies kandidātu uz premjera amatu. Viņš arī norādīja, ka jaunajā valdībā ir jābūt pārstāvētām trim līdzšinējām varas partijām – Vienotībai, Nacionālajai apvienībai un Zaļo un zemnieku savienībai.

Tas nozīmē, ka prezidenta nomināciju būs gandrīz neiespējami iegūt pagaidām vienīgajai Vienotības kandidātei Solvitai Āboltiņai, pret kuras kandidatūru kategoriski iebilst Nacionālā apvienība.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl