Nozaru budžets augs par 2-3%, aizsardzībai un iekšlietām – par 30-40%, informē Reirs

Pievienot komentāru
Nozaru budžets augs par 2-3%, aizsardzībai un iekšlietām – par 30-40%, informē Reirs
FOTO: LETA

Ņemot vērā jau iepriekšējos gados piešķirtos līdzekļus 2016. gadam, nozaru budžets nākamgad pieaugs par 2-3%, bet aizsardzībai un iekšlietām palielinājums sasniegs 30-40%, tā ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes LNT Ziņām teica finanšu ministrs Jānis Reirs.

”Nebūs tā, ka kaut kas tiks stipri samazināts vai nevarēs nodrošināt attīstību,” teica Reirs.

Viņš informēja, ka ceturtdien valdība vienojās 2% iekšzemes kopprodukta aizsardzībai panākt līdz 2018. gadam. Pēc Reira norādītā, tas ir ļoti nozīmīgs solis un lēmums, jo ļauj mūs parādīt kā stabilus NATO partnerus, kā arī ļauj rēķināties ar NATO partneru palīdzību.

Vēl viens nozīmīgs lēmums paredz piešķirt papildu 35 miljonus eiro iekšlietu sistēmai, kā arī palielināt finansējumu 2017.-2018. gadā.

”Vienojāmies arī par nozaru izdevumu samazināšanu par 3%. Negribētu teikt, ka tie ir jutīgi samazinājumi, vairāk programmu pārvērtēšana – nepirkt pamatlīdzekļus un transportu. Nopietnas pamatprogrammas netiks skartas,” apgalvoja Reirs.

Diskusijas joprojām ir par neapliekamā minimuma paaugstināšanu, ko Reirs piedāvā veikt desmit eiro apmērā, tādējādi katram strādājošajam dodot papildu 2,3 eiro. Par to, kā arī minimālās algas celšanu un progresīvā neapliekamā minimuma ieviešanu piektdien paredzēts runāt ar sociālajiem partneriem.

Par budžetu paredzēts lemt arī valdības sēdē pirmdien.