Noslēgusies iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās

Pievienot komentāru

Visi vēlēšanu iecirkņi, kuru darba laiks ceturtdien steigā tika pagarināts par četrām stundām, beiguši darbu, līdz ar to iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ir noslēgusies.

“Vai šis ir jūsu iecirknis?” Ar tādu jautājumu piektdien vēlēšanu iecirkņos tika sagaidīti visi balsot gribētāji. Lielākā daļa no viņiem bija dzirdējusi, ka iepriekš solītā iespēja balsot jebkurā iecirknī šodien ir atcelta.

“Protams, ka būtu labāk, ja varētu iet jebkur balsot, bet, no otras puses, ja ir dotas trīs dienas iepriekš to izdarīt, tad es domāju nav nekādu iemeslu, lai nedotos balsot,” tā LNT Ziņām pauda vēlētājs Olafs.

Pie mazajiem iecirkņiem rindas vairs neveidojās. Cilvēku plūsma bija kļuvusi mazāka, arī atmosfēra vairs nebija tik saspringta kā ceturtdien.

Daina Gulbiņa
3. iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

No rīta bija tā, ka tiešām nāca arī vēlreiz tie paši cilvēki, kuri vakar bija aizraidīti, ar cerību, ka nu varbūt tomēr, bet arī tiem diemžēl nācās teikt, ka ir jādodas uz savu iecirkni. Ik pa laikam ienāk kāds, kuru atkal raidām projām, jo viņam jādodas uz savu iecirkni. Cilvēki pagriežas un dodas prom, daļa, protams, arī pasaka, ka viņa balss ir zaudēta.

Ziņa, ka jābalso tikai savā vēlēšanu iecirknī, nebija sasniegusi arī Kristiānu, tomēr viņš atnāca uz īsto iecirkni un savu izvēli izdarīja.

“Man likās, ka līdz šodienai ir iespēja balsot jebkurā iecirknī, aizgāju uz Rīgas 49. vidusskolu, kas ir tuvāk man mājām, man teica, vai es skatos ziņas… Nē, es neskatos TV, es esmu jauns cilvēks, man ir daudz ko citu darīt,” norādīja Kristiāns.

Neatsūtīts paziņojums par iecirkni vai iedalīts neērts iecirknis daudziem tomēr nebija šķērslis, lai izvēlētos savus pārstāvjus Briselē, novēroja LNT Ziņas.

Balsot jebkurā iecirknī varēja pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, otrajā sistēmas kļūdas dēļ šāda iespēja vairs nebija. Šā iemesla dēļ vairāki simti vēlētāji uz iecirkni bija atnākuši, bet nobalsot nevarēja. Sākotnēji tika paziņots, ka sistēma nestrādās arī šodien, taču ap plkst. 17.00 tā tika atjaunota. LNT Ziņas pārliecinājās, ka, piemēram, Juglas vidusskolā, lai nobalsotu ne savā iecirknī, veidojās pat neliela rinda un elektroniskā iecirkņa maiņa aizņēma ne vairāk kā desmit minūtes.