Norāda uz pārkāpumiem saistībā ar karavīru formas tērpu izmantošanu priekšvēlēšanu kampaņās

Pievienot komentāru
Norāda uz pārkāpumiem saistībā ar karavīru formas tērpu izmantošanu priekšvēlēšanu kampaņās
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrija pēdējo nedēļu laikā ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad priekšvēlēšanu kampaņā deputātu kandidāti nelikumīgi izmanto karavīru formas tērpus. Atvaļinātie karavīri neievēro likumu par karavīra formas tērpa valkāšanas tiesībām pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

Militārā dienesta likumā noteikts, ka atvaļinātam karavīram atļauts valkāt karavīra formas tērpu valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijas Republikā vai ārvalstīs.

Nav pieļaujami citi likumā neparedzēti gadījumi, kad atvaļināts karavīrs drīkstētu valkāt formas tērpu. Tāpat nav pieļaujams, ka priekšvēlēšanu politiskajā kampaņa tiek balstīta uz iepriekšējo militāro dienestu un priekšrocību nēsāt formas tērpu pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

Aizsardzības ministrija jau nosūtījusi vēstuli šīm personām, un vērš uzmanību, ka karavīra formas tērpa valkāšanas noteikumu neievērošanas gadījumā paredzēta šo tiesību atņemšana, aicina turpmāk stingri ievērot likuma prasības un ar cieņu izturēties pret karavīru formastērpu.