Noklausītās “Rīdzenes” sarunas turpina atklāt, kā politiķi savulaik aizkulisēs “bīdījuši” lietas

16 komentāri

Žurnāls “Ir” šonedēļ turpināja publicēt fragmentus no izmeklētāju savulaik noklausītajām sarunām viesnīcā “Rīdzene”. Tās turpina atklāt skarbu ainu par to, kā politiķi savulaik aizkulisēs “bīdījuši” lietas.

Šonedēļ publiskotajās sarunās uzmanību piesaista zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš ar Aināru Šleseru savulaik runājis par iespēju pārdot viņam daļēji piederošu zemesgabalu Rīgas ostā, kurš gan esot bijis reģistrēts nevis uz viņa vārda, bet uz “svešām famīlijām”.

Tagad Dūklavs gan liedzas, ka šāda zeme viņam būtu piederējusi. Tāpat sarunas atklāj Šlesera, Aivara Lemberga un Jāņa Urbanoviča plānus veidot kopīgu valdību, kurā būtu Šlesera partija, ZZS un partija “Saskaņa”. Sarunas dalībnieki apspriež, ko darīt, lai ZZS partijas “Saskaņa” vietā neizvēlētos partiju “Vienotība”, un rupji apsaukā kolēģus, kuri šādu scenāriju nevēlas.

Daži sarunās iesaistītie tagad gan visu noliedz. Piemēram, Andris Ameriks sarunu ierakstus nosaucis par viltojumu. Bet, piemēram, Urbanovičs atvainojies par kolēģei veltīto rupjību, tādējādi būtībā apliecinot, ka sarunas notikušas.

Augusts Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Ja es katru tirgus sarunu komentētu, tad man nebūtu laiks darbam Saeimā. Es šādas tirgus sarunas nekomentēju.