No šodienas var izņemt īpašās vēlētāju apliecības

Pievienot komentāru
No šodienas var izņemt īpašās vēlētāju apliecības
Vēlētāju apliecība, kura no šodienas ir jāizņem tiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecības, bet nav pases, lai varētu piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās. (Foto: LETA)

Lai piedalītos 12. Saeimas vēlēšanās, speciāla vēlētāju apliecība identifikācijas karšu īpašniekiem jāizņem tādēļ, ka izlemts vēlēšanās izmantot pasu spiedogu sistēmu, atgādināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Andris Cimdars.

Īpašās vēlētāju apliecības var izņemt, sākot no šodienas, 22. septembra.

Kopumā 27,5 tūkstošiem pilsoņu Latvijā ir identifikācijas kartes, bet nav pases, līdz ar to jāizņem vēlēšanu apliecības, liecina statistikas dati.

Foto: LETA

Foto: LETA

Vēlētāju apliecības būs bez maksas iegūstamas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā – turpat, kur tika izsniegta vēlētāja personas apliecība jeb identifikācijas karte.

Vēlētāju apliecības tiem, kuriem ir tikai identifikācijas kartes, ir jāizņem no šodienas līdz 3. oktobrim. Vēlēšanas notiks 4. oktobrī.

Visvairāk vēlētāju, kuriem 12. Saeimas vēlēšanu dienā nebūs derīgas Latvijas pilsoņa pases, bet būs tikai derīga šī karte, ir Rīgā, Valmierā, Talsos, Saldū un Bauskā. Lai varētu nobalsot, ID kartes īpašniekam uz iecirkni būs jāņem līdzi divi dokumenti – jau minētā karte un arī īpašā vēlētāja apliecība. Savukārt tie, kuri darba vai kādu citu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā – 4. oktobrī – viņi varēs nodot balsi glabāšanā 1., 2. vai 3. oktobrī. Tādi velēšanu iecirkņi, kur balsi varēs nodot glabāšanā, būs 39. pašvaldībās.