No astoņām vietām NDP piecas būs Vienotībai; tas izsaucis bažas opozīcijā

0 Komentāru
No astoņām vietām NDP piecas būs Vienotībai; tas izsaucis bažas opozīcijā
FOTO: LETA

Turpinot jauno darba cēlienu, 12. Saeimas deputāti šodien sāka vēlēt parlamenta komisiju vadītājus. Amatu dalīšana jau izsaukusi pretrunīgu vērtējumu. Par Nacionālās drošības komisijas vadītāju ievēlēta Vienotības līdere Solvita Āboltiņa. Ietekmīgo amatu viņa ieguvusi par spīti politisko konkurentu bažām, ka “Vienotība” savās rokās koncentrē arvien vairāk varas. 

Deputātu vienīgais uzdevums šīsdienas Saeimās ārkārtas sēdē bija viens balsojums, ar kuru tika apstiprināts visu parlamenta komisiju sastāvs. Ar pienākumu viņi tika galā nepilnās divās minūtēs.

Pēc tam varēja sākties komisiju vadītāju vēlēšanas. Par Nacionālās drošības komisijas vadītāju ievēlēta Vienotības līdere Solvita Āboltiņa. Komisijas uzdevums ir īstenot parlamentāro kontroli pār drošības dienestiem un tajā ir pa vienam pārstāvim no sešām Saeimā ievēlētajām partijām.

Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars uzskata, ka Āboltiņa nedrīkst kļūt par komisijas vadītāju interešu konflikta dēļ, jo Drošības policija, kas komisiju aiz slēgtām durvīm informē par savu darbu, izmeklē iespējamo balsu pirkšanu par labu viņas partijas biedram Dzintaram Zaķim.

Tomēr viņš bija vienīgais, kurš balsoja pret Āboltiņu.

Līdz ar to Āboltiņa būs pārstāvēta arī Nacionālās drošības padomē – nozīmīgākajā institūcijā, kur tiek analizēta situācija valstī. Padomē tagad dominēs Vienotība, kurai ir pieci pārstāvji no astoņiem – Nacionālās drošības komisijas kā arī Aizsardzības komisijas vadītājs, premjerministre, ārlietu ministrs un iekšlietu ministrs.

Padomi vada Valsts prezidents un tajā darbojas arī Saeimas priekšsēdētāja un aizsardzības ministrs.

Nacionālās drošības padomes vadītājs intervijā LNT Ziņām sacīja, ka viņam nav bažu par Vienotības iegūto pārsvaru šajā institūcijā.

Pat, ja opozīcijas partijas būtu spējušas vienoties par citu kandidātu Nacionālās drošības komisijas vadītāja amatam, tās nevarēja paļauties uz koalīcijas atbalstu. Varas partiju pārstāvji atklāti atzīst, ka vienošanās par komisiju vadītājiem tika panākta jau valdības veidošanas sarunās. Tāpēc Āboltiņas neievēlēšana novestu arī pie citu portfeļu pārdalīšanas.
0 Komentāru