1 komentārs

Neviens no publiski apspriestajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem augstāku atzīmi par “pieci” 10 punktu skalā nav pelnījis, tā liecina SKDS jaunākā socioloģiskā aptauja. Turklāt aptauja arī atklāj, ka vairākus no potenciālajiem kandidātiem respondenti uzskata par prezidenta amatam vispār nepiemērotiem, novērtējot tos ar zemām atzīmēm. 

Aptaujātajiem bija jāizsaka viedoklis par septiņu potenciālo kandidātu piemērotību prezidenta amatam, kuri publiski tikuši apspriesti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

10 punktu skalā ar atzīmi “pieci” par piemērotāko nosaukts Saeimas opozīcijas deputāts Mārtiņš Bondars. Kā otrs minēts Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits, bet trešo vietu dala eiroparlamentāriete Sandra Kalniete un Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Sarakstu noslēdz Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš, bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš un premjerministre Laimdota Straujuma.

Politologa Jāņa Ikstena vērtējumā šādas atbildes liecina par iedzīvotāju vēlmi augstajā amatā redzēt kādu jaunu seju, kura nav bijusi pārāk daudz iesaistīta politikā.

Krievvalodīgie pilsoņi potenciālo kandidātu piemērotību prezidenta amatam vērtē pavisam citādāk, kā aptaujātie kopumā.

Krietni apsteidzot Mārtiņu Bondaru un Laimdotu Straujumu, krieviski runājošo vidū nepārspēts favorīts ir Andris Bērziņš.

No septiņiem kandidātiem par visnepiemērotāko Valsts prezidenta amatam krievvalodīgie atzinuši Sandru Kalnieti, nespējot viņai ielikt pat “divnieku”.

Sociologs Arnis Kaktiņš vērš uzmanību, ka arī kopumā vērtējot visu aptaujāto atbildes, augstāku atzīmi par “pieci” vai “seši” no “desmit” kandidāti nav nopelnījuši.

Aptauja arī atklāj, ka iespējamie kandidāti plašākai sabiedrībai ir pārāk maz zināmi, lai vispār spētu novērtēt viņu piemērotību augstajam amatam.

Vispazīstamākais ir Bērziņš un Straujuma, par kuriem viedokli nespēja paust attiecīgi septiņi un deviņi procenti aptaujāto. Jau vairāk ir to, kuri nespēja novērtēt Sandras Kalnietes un Mārtiņa Bondara piemērotību.

Bet vislielākajam skaitam aptaujāto bija grūti novērtēt Māra Riekstiņa un Egila Levita atbilstību. Atbildi nespēja sniegt trešā daļa respondentu.

Prezidenta amata kandidāti oficiāli ir jānosauc jau pēc diviem mēnešiem, bet pagaidām to izdarījusi tikai Reģionu apvienība, izvirzot Mārtiņu Bondaru.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl