Neviens neuzņemas atbildību par uzrakstiem krievu valodā Latvijas un Krievijas ministru sanāksmē

2 komentāri

Turpinās diskusijas par otrdien, 15. augustā, notikušo Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas tikšanos. Valsts valodas centrs pieprasījis paskaidrojumus, kādēļ uz sanāksmes galda atradušās vārdu plāksnītes tikai krieviski.

Iesaistītās ministrijas atbildību par šo misēkli uzņemties nevēlas un aizstāv arī pēkšņos draudzības solījumus ar Krieviju, – Eiropas Savienības sankciju politiku tie nepārkāpj.

Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika Satiksmes ministrijas telpās. Uz to ieradās plašs skaits Krievijas un Latvijas žurnālistu, kā arī uzņēmēji un ierēdņi. Abu valstu satiksmes ministriem priekšā uz galda bija vārda plāksnītes kirilicā. To pamanījis Valsts valodas centrs un tagad lūdz satiksmes ministram paskaidrojumus. Pagaidām netiek draudēts ne ar sodiem, ne sankcijām – centrs sākumā vēlas saņemt skaidrojumu.

Viesturs Razumovskis
Valsts valodas centra pārstāvis

Esam uzņēmējvalsts. Normāla situācija būtu, ja divas valstis, kurām rakstība atšķiras, varētu būt maksimāla piekāpšanās, – divās valodās.

Satiksmes ministrs sola sniegt Valsts valodas centram atbildi, vienlaikus norādot, ka šiltītes nebija vis Satiksmes ministrijas atbildība.

Uldis Augulis
satiksmes ministrs

Noskaidrosim, pašiem tas bija pārsteigums, ka tas tā izvērsies. Arī komisijas vadība jeb birojs ir Ārlietu ministrija, mēs to noskaidrosim. Negribu nevienam pārmest, redzēsim Valsts valodas centra argumentus.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs

Es neesmu komisijā, nepiedalījos, lai tiek galā Valsts valodas centrs, es nevaru komentēt.

Ārlietu ministrs uzskata, ka attiecību restarts ar Krieviju nav pretrunā solidaritātei ar Ukrainu un ES sankciju kontekstam. Krievijai ir sadarbības divpusējās grupas ar daudzām ES valstīm. Latvijai attiecībā pret Krieviju ir sava diplomātiskā stratēģija, pie kuras mūsu valsts pieturās, uzsver ministrs.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs

Tā ir divu ceļu pieeja. Jautājums, kas skar drošību, starptautisko tiesību pārkāpumus, vērtējam viennozīmīgi, atbalstam sankcijas, atbalstīsim, atbalstām mūsu drošības nodrošināšanu ar NATO klātbūtni. Tas ir pirmais ceļš. Otrais, – esot kaimiņiem, strādājot pie jautājumiem, kas jārisina praktiski, sanāksme bija domāta jau gada sākumā. Komisijas mandāts ir arī humanitārie jautājumi, šis bija praktisku uzdevumu uzskaitījums, kas jāveic.

Par ciešāku sadarbību tranzīta jomā ar Krieviju priecīgi vietējie uzņēmumi, piemēram, “Latvijas Dzelzceļš”. Uzņēmuma vadītājs uzsver, ka abu valstu draudzības atjaunošana var izrādīties izšķiroša kārts lielos tranzīta projektos, iesaistot Āziju.

Edvīns Bērziņš
“Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētājs

Ģeopolitika mainās pa stundām, pa dienām. Nezinām, kas būs nākamais lēmums, kā atsauksies uz biznesu. Ir būtiski, ka valstis var vienoties, vakardienas protokola parakstīšana nozīmē, ka attiecībā uz biznesu šeit nav problēmas. Tas ir būtiski, vairs nav bažas investēt koridorā investīcijas, bažīties, ka ieguldi nekur.

Bērziņš cer, ka protokols uzlabos “Latvijas Dzelzceļa” pozīcijas sarunās ar citām valstīm, piemēram, Ķīnu un Indiju, ar kurām plānots attīstīt sadarbību kravu pārvadājumos. Jāpiemin, ka iepriekšējo reizi Latvijas Krievijas starpvaldību komisija tikās Maskavā, vēl pirms Ukrainas konflikta, kas uz četriem iesaldēja sadarbību.

TOP komentāri

 • Ald
  +1 +1 0

  Ald

  Kamēr zaļie čekisti un komjaunieši būs pie šprices, Latvija būs kā līdz šim pro krieviska valsts.
 • Fakts
  0 0 0

  Fakts

  Tieslietu ministriju valstī vada nacionālie tūdaliņi, tātad viss ir latviešu interesēm atbilstoši, un nemaz nemēģinat viņus saukt par kremliniem, jo viņi taču ir koalīcijā ar godīgajiem zaļajiem vienotībniekiem.......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl