Nevalstisko organizāciju pārstāvji nobažījušies, ka SIF stratēģiju varētu noteikt Parādnieks

2 komentāri

Nevalstisko organizāciju pārstāvji nobažījušies, ka turpmāk Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) stratēģiju varētu noteikt Nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks.

Fondā tikko kā mainījusies padome, kurai būs jālemj arī par nākamo vadītāju iestādei, kas atbild par sabiedrības integrāciju mūsu valstī. Tomēr par SIF prioritātēm un turpmāko attīstību iestādes padomes locekļiem radušās nesaskaņas.

Uz fonda padomes vadītāja amatu, iespējams, tiks virzīts Imants Parādnieks. Viņu varētu atbalstīt vismaz daļa no fondā esošajiem valdības ministriem, tikmēr nevalstisko organizāciju pārstāvji pret kandidatūru iebilst.

“Esam vienkārši šokēti par šādu notikumu attīstības gaitu. Noskaņojums ir negatīvs attiecībā uz atbalstu Parādnieka kungam. Redzot, kā viss attīstās, – jā, mēs virzīsim savu kandidātu. Kuru – mēs par to diskutēsim,” pauž fonda padomes locekle Inese Siliņa.

Siliņa norāda, ka Parādnieka virzīšana padomes vadītāja amatam ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem nav bijusi apspriesta. Tāpat neesot apspriesta Parādnieka vēlme Sabiedrības integrācijas fondā par vienu no prioritātēm noteikt atbalstu ģimenēm. Pats Parādnieks ir devies atvaļinājumā un īsziņā LNT Ziņām norādīja, ka komentārus varēs sniegt pirmdien.

Sabiedrības integrācijas fonda sēde par padomes priekšsēdētāja ievēlēšanu sasaukta 16. augustā.

2 komentāri