Nesaskaņas ”Vienotībā”: Deputāti veidojuši ar partijas vadību nesaskaņotas individuālās kampaņas

0 Komentāru
Nesaskaņas ”Vienotībā”: Deputāti veidojuši ar partijas vadību nesaskaņotas individuālās kampaņas
FOTO: LETA

Vai “Vienotības” frakciju vēl pirms darba jaunajā parlamentā var sagaidīt šķelšanās? Partijas vadība ir sašutusi, ka vairāki no “Vienotības” sarakstiem jaunievēlētie deputāti veidojuši ar partijas vadību nesaskaņotas individuālās kampaņas. Šī atsevišķu deputātu rīcība, visticamāk, bija viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc Saeimā nav iekļuvusi Latvijas ietekmīgākā politiķe Solvita Āboltiņa. 

Partijai “Vienotība” vēlēšanas sagādājušas virkni nepatīkamu problēmu. Viena no tām – situācija ar partijas līderes Solvitas Āboltiņas neievēlēšanu Saeimā. Viena iespēja ir, ka Āboltiņa varētu saņemt kādu no ministru amatiem, taču to būtu grūti paskaidrot sabiedrībai.

Otra iespēja paredzētu, ka Āboltiņa tomēr atgriežas Saeimā, amatu izpildvarā vai kur citur iegūstot kādam no trim Kurzemes apgabalā ievēlētajiem deputātiem.

Savukārt jaunievēlētais deputāts Jānis Junkurs šodien neatbildēja ne uz zvaniem, ne īsziņām. Tieši šī mazpazīstamā deputāta un vairāku citu ”Vienotības” sarakstu kandidātu pārsteidzoši labais starts vēlēšanās – izkonkurējot pat tādu politikas smagsvaru kā Solvita Āboltiņa – radījis nesaskaņas ”Vienotībā”, kas, iespējams, pat var novest pie partijas Saeimas frakcijas šķelšanās. Jaunievēlētie deputāti Junkurs, Jānis Ķirsis, Jānis Upenieks, Inesis Boķis, un Dzintars Zaķis īstenojuši ar partijas vadību nesaskaņotas kampaņas. Pret tiem, kas šādi rīkojušies, asi vērsties sola ”Vienotības” kampaņas vadītājs Artis Kampars.

Turklāt avīzēs arī izmantotas arī fotogrāfijas, kurās kandidāti redzami kopā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, radot maldinošu priekšstatu, ka viņa atbalsta tieši šos kandidātus. Tāpat avīzēs lasāms it kā Straujumas pozitīvais vērtējums par šiem kandidātiem, taču pati premjere no šiem citātiem norobežojas.

Visu kandidātu reklāmas avīzes ir ļoti līdzīgas, neradot šaubas, ka tām bijuši tie paši autori. Tāpat lasāms, ka avīzi izdod un apmaksā partija ”Vienotība”. Tomēr līdzekļi nav nākuši no partijas kases. Dzintars Zaķis un Vilnis Ķirsis atzina, ka izdevumus atmaksājuši no savas kabatas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā apliecināja – pat ja kandidāts no saviem privātajiem līdzekļiem apmaksā savas reklāmas avīzes izdošanu, tad tā ir uzskatāma par konkrētas partijas reklāmu un izdevumi jāiekļauj attiecīgās partijas tēriņos. Likums gan nosaka, ka partijas reklāmas avīzēm var tērēt neierobežotus līdzekļus, tāpēc, visticamāk, “Vienotība” par to nekādu sodu nesaņems, ja individuālo kampaņu izmaksas būs norādītas vēlēšanu izdevumu deklarācijā.

0 Komentāru