Neoficiāla informācija liecina, ka Daugavpils mēra amatam atkārtoti varētu virzīt Elksniņu

2 komentāri
Neoficiāla informācija liecina, ka Daugavpils mēra amatam atkārtoti varētu virzīt Elksniņu
IEVA MAKARE, LETA

Šonedēļ varētu notikt kārtējā varas maiņa Daugavpilī. Par Latvijas otrās lielākās pilsētas mēru varētu ievēlēt “Saskaņas” deputātu Andreju Elksniņu.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka ceturtdien domes kārtējā sēdē tiks lemts par Elksniņa apstiprināšanu par domes priekšsēdētāju. Lēmumprojektu bez “Saskaņas” varētu atbalstīt arī Riharda Eigima vadītās “Mūsu partijas” pārstāvji, bet pret varētu balsot Jāņa Lāčplēša “Latgales partija”, kura tādā gadījumā paliktu opozīcijā.

Elksniņš un Eigims atteicās komentēt, vai panākta vienošanās par jaunu koalīciju domē, savukārt Lāčplēsis pauda cerību, ka Daugavpilī tiks rīkotas ārkārtas vēlēšanas.

“Mēs neredzam nekādu iespēju šādu priekšlikumu atbalstīt, jo tas noteikti nenāks par labu pilsētas attīstībai. To, ka Elksniņam ar Eigimu notiek sadarbība un ir kaut kādas vienošanās, es pieļauju. Esmu gan pārliecināts, ka šīs vienošanās un turpmāka sadarbība ne pie kā laba nenovedīs, un Daugavpils dome tāpat būs atlaista,” pauž Lāčplēsis.

Pēc pēdējām domes vēlēšanām Elksniņš divus mēnešus jau vadīja Daugavpils domi – līdz brīdim, kad Eigims nolēma viņu gāzt un vēlāk, vienojoties ar Lāčplēša partiju, pats kļuva par pilsētas mēru.

Tomēr pērn novembra beigās nesaskaņu dēļ arī Eigims zaudēja amatu. 22.janvārī beigsies likumā noteiktais divu mēnešu periods, kurā pilsēta dome turpina strādāt bez priekšsēdētāja. Tas ir pamats, lai VARAM ministrs rosinātu domes atlaišanu. Potenciālais pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) TV3 ziņām apstiprināja, ja Daugavpils tuvākā laikā netiks pie mēra, pilsētā tiks rīkotas ārkārtas vēlēšanas.

2 komentāri