Nemiro neizslēdz jauna “Latvenergo” padomes locekļu amata konkursa rīkošanu

0 Komentāru
Nemiro neizslēdz jauna “Latvenergo” padomes locekļu amata konkursa rīkošanu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) neizslēdz jauna AS “Latvenergo” padomes locekļu amata konkursa rīkošanu.

Ministrs aģentūrai LETA pieļāva, ka, ņemot vērā diskusijas ap “Latvenergo” padomes locekļu konkursu, varētu arī nonākt pie secinājuma, ka konkurss būtu rīkojams no jauna. Tiesa, patlaban par šādu iespējamību netiek domāts, bet par to varētu lemt pēc tam, kad tiks saņemts drošības iestāžu atzinums par šajā “Latvenergo” padomes locekļu amata konkursā uzvarējušajiem pretendentiem. Tas varētu notikt mēneša laikā.

Nemiro kritizēja līdzšinējā energokompānijas padomes locekļu konkursa vadītāja, no amata atstādinātā Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Ērika Eglīša kompetenci. “Valsts sekretārs šajā gadījumā nav rīkojies kompetenti. Sevišķi redzot konkursa rezultātus, no kuriem redzams, ka daži kandidāti uz “Latvenergo” padomes locekļu amatiem ir interešu konfliktā, bet dažiem kandidātiem ir reputācijas jautājumi,” klāstīja ekonomikas ministrs.

Vaicāts, vai uz šiem faktiem varētu norādīt arī drošības iestādes, Nemiro atzina, ka uz šiem faktiem ir norādījusi Ekonomikas ministrijas ierēdniecība.

LETA jau ziņoja, ka Nemiro februāra sākumā atstādināja no amata Eglīti, kā iemeslu tam norādot iespējamus pārkāpumus obligātā iepirkuma komponentes uzraudzībā. Tomēr pats Eglītis minējis, ka patiesais viņa atstādināšanas iemesls esot bijusi nevēlēšanās “Latvenergo” padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku. Eglītis ir iesniedzis atlūgumu.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien, 10.februārī, pēc koalīciju veidojošo partiju sadarbības sanāksmes paziņoja, ka Rebenoks netiks virzīts uz “Latvenergo” padomi. “Es varu nomierināt, ka “Latvenergo” padomē Rebenoks netiks virzīts, viņš nebūs šajā amatā,” uzsvēra politiķis. Kariņš atgādināja, ka, veidojot valdību, tika panākta vienošanās atteikties no prakses darbam uzņēmumu padomēs virzīt politiski pietuvinātas personas, ieviešot amatu konkursus un virzoties uz labāku pārvaldības modeli.

Tāpat ziņots, ka “Latvenergo” padomes locekļu konkurss ir noslēdzies un ir zināmi pieci energokompānijas padomes locekļu kandidāti. Starp uzvarētājiem ir arī Rebenoks. Konkursa uzvarētāji patlaban netiek atklāti, jo visiem ir jāsaņem atļauja darbam ar valsts noslēpumu.

Rebenoks otrdien, 11.februārī, paziņoja, ka atsauc savu dalību konkursā uz “Latvenergo” padomes locekļu amatu.

Iepriekš Latvijas Televīzija vēstīja, ka Rebenokam, visticamāk, netiks piešķirta pielaide valsts noslēpumam, proti, drošības iestāžu sākotnējais novērtējums par Rebenoku ir negatīvs.

2019. gada 19. jūnijā tika atlaista “Latvenergo” padome un tās vietā tika iecelta pagaidu padome. Pagaidu padomes sastāvā bija Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, “Rigensis Bank” valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš. Vienlaikus no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 1.jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Konkurss uz “Latvenergo” padomes locekļu amatiem tika izsludināts 9.augustā.

Savukārt 9. oktobrī “Latvenergo” akcionāru sapulce ievēlēja citu uzņēmuma pagaidu padomi trīs locekļu sastāvā. Tajā līdz konkursa noslēgumam strādā pārstāvji no Ekonomikas ministrijas – Edmunds Valantis, Irēna Bērziņa un Edijs Šaicāns.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

0 Komentāru