Nekonkrēts un vispārīgs – tā var raksturot Junkera bēgļu plāna piedāvājumu

Komentāri

”Nekonkrēts un vispārīgs – tāds, pēc vairāku mūsu eiroparlamentāriešu domām, bija Strasbūrā ilgi gaidītais Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera piedāvājums, kā risināt bēgļu krīzi. Uzrunā bija daudz patosa pilnu frāžu par Eiropas vienotību, par to, ka pienācis laiks rīkoties droši un pārliecināti,” vēsta TV3 Ziņas.

Proti, šodien ir ilgi gaidītā diena, kad Eiropas Komisijas prezidentam bija jāvieš skaidrība par bēgļu uzņemšanu. Visu Eiropas dalībvalstu politiķi cerēja, ka, uzrunājot Parlamentu, Žans Klods Junkers piedāvās mehānismu vai konkrētus skaitļus, kā patvēruma meklētājus sadalīt pa dalībvalstīm. Cerētā skaidrība netika iegūta, taču noskaņa bija nepārprotama – jābūt gataviem uzņemt vairāk imigrantu, nekā bijām gatavojušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Junkers vairākkārt akcentēja, ka viņš cer, – problēmas risināšanā piedalīsies visas valstis, un nebūs tādas, kas no plāna īstenošanas atteiksies.

Vienīgais Junkera minētais konkrētais skaitlis ir 160 tūkst. bēgļu, par kuru sadali pa dalībvalstīm vienošanās būs jāpieņem nākamajā nedēļā, kad ārkārtas sanāksmē tiksies ES tieslietu un iekšlietu ministri.

Tāpat Junkers kritizēja valstis, kas līdz šim iebildušas pret bēgļu uzņemšanu. Viņš minēja, ka ir sagatavoti likumi, lai veidotu kopīgus patvēruma meklētāju standartus Eiropā, un tie ir jāievēro, ko visas valstis tomēr nedara. EK par to ir sākusi 32 pārkāpumu procedūras.

Foto:

Uzrunas laikā Junkers centās spēlēt arī uz deputātu jūtām un lika iedomāties, kā viņi rīkotos, ja būtu bēgļu vietā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers:

Kas notiek ar cilvēkiem? Mēs taču runājam par cilvēkiem, nevis par cipariem! Cilvēkiem, kuri šodien nāk no Sīrijas un Lībijas un kuri jau rīt varētu nākt no Ukrainas! Vai mēs izdarām izņēmumus? Vai mēs nodalām kristiešus, ebrejus un musulmaņus? Mūsu kontinentam jau ir slikta pieredze, cilvēkus šķirojot pēc reliģijas. Nav reliģijas, nav ticības, nav filozofijas, kad runājam par tiem, kuri bēg!

Kopumā EK ir mobilizējusi četrus miljardus eiro, lai piešķirtu valstīm, no kurām nāk bēgļi. Tiks veidots arī ārkārtas trasta fonds – 1,8 miljardi eiro krīzes risināšanai Āfrikas valstīs un citur. Junkers izteicās, ka cer – visas dalībvalstis palīdzēs līdzekļu sagādāšanā. Tas nozīmē, ka arī Latvijai šajā palīdzības kasē būs jādod sava daļa.

Deputāti no Latvijas Junkera plānu nodēvēja par nekonkrētu un situācijai neatbilstošu.
Pēc Junkera teiktā, būšot risinājumi, lai bēgļu izvietošana notiktu sistēmiski korekti. Vai aiz tā slēpjas arī soda sankcijas vai obligātas bēgļu kvotas, no kurām atteikties nav iespējams – no uzrunas skaidrāks nekļuva.

Skaties video!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl