Komentāri

Vēlēšanu dienā Valsts policija reģistrējusi 47 notikumus saistībā ar pašvaldību vēlēšanām – tostarp iedzīvotāji sūdzējušies par nekārtībām vēlēšanu iecirkņos, par konfliktiem vai priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Visi reģistrētie iesniegumi tikšot pārbaudīti un tad pieņemts lēmums atbilstoši likumam par soda piemērošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi arī vairākus signālus par iespējamu balsu pirkšanu. Pēc iecirkņu slēgšanas, CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars LNT ziņām atzina, ka vēl pirms oficiālas vēlēšanu rezultātu atzīšanas tiek gaidīts vai kādā iecirknī netiks iesniegta sūdzība par vēlēšanu norisi. Likums dod tiesības trīs dienu laikā kandidātu sarakstiem iesniegt sūdzības, ja ir konstatēti kādi pārkāpumi, kas varētu iespaidot rezultātus.

CVK ir saņēmis informāciju no vismaz diviem iecirkņiem par iespējamu balsu pirkšanu un tiesībsargājošās iestādes sākušas trīs kriminālprocesus par iespējamo balsu pirkšanu.

Tāpat CVK ir saņēmusi rakstisku sūdzību no kāda cilvēka, kurš dzīvo ārzemēs un nevarēja nobalsot, jo nebija deklerējies Latvijā līdz 5.martam, kā to prasa likums. Vairāki gadījumi ir zināmi, kad vēlētāji nav varējuši nobalsot, jo viņu vietā jau bija parakstījies kāds cits.

Drošības policija (DP) saistībā ar pašvaldību vēlēšanām bija saņēmusi 29 signālus par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē, kuru pārbaude ir DP kompetencē. Veicot informācijas pārbaudi, dažiem no šiem signāliem nav gūts apstiprinājums, bet par citiem tiek turpināta pārbaude.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl