Neatkarīgo deputātu frakcija mudina Rīgas domes opozīciju izvirzīt mēra kandidātu

0 Komentāru
Neatkarīgo deputātu frakcija mudina Rīgas domes opozīciju izvirzīt mēra kandidātu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Neatkarīgo deputātu frakcija mudina Rīgas domes opozīciju izvirzīt mēra kandidātu. Tikmēr pašreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) jau pieļāvis, ka varētu atkāpties no amata, ja neizdosies nodrošināt normālu galvaspilsētas domes darbību.

No amata gāztā līdzšinējā Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika pārstāvētā Neatkarīgo deputātu frakcija trešdien sasauca preses konferenci, kurā pauda atbalstu iespējamajiem domes politiskās opozīcijas centieniem no amata atsaukt Rīgas mēru Oļegu Burovu un ievēlēt jaunu domes priekšsēdētāju no opozīcijas rindām.

“Mēs esam gatavi nobalsot par visas Rīgas domes vadības noņemšanu. Esam gatavi runāt ar opozīciju. Neprasām nekādus amatus, vispār neko, esam gatavi ievēlēt jaunu Rīgas mēru. Esam gatavi atbalstīt bez nekādiem nosacījumiem, tas nozīmē, ka opozīcijai jau var būt 32 balsis. Ja opozīcija atteiksies, tas rādīs to, ka viņi principā negrib strādāt,” norāda Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs.

Opozīcijai vienoties par kopīgu Rīgas mēra amata kandidātu būtu sarežģīti, taču vienlaikus Burova vadītā valdošā koalīcija domē ir palikusi mazākumā.

Rīgas domes nolikumā paredzēts, ka galvaspilsētas pašvaldībai ir divi vicemēri. Baraņņika gāšana no vicemēra amata nozīmē, ka pašvaldībai divu mēnešu laikā ir jānobalso par jaunu vicemēru. Citādi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) varēs rosināt Rīgas domes atlaišanu. Viņš sola to darīt.

“Nosacīti vakar sākam atskaiti. Ja Rīgas pašvaldība nepildīs likumā noteiktās funkcijas, mēs arī attiecīgi rīkosimies,” saka Pūce.

Ja Saeima pieņemtu lēmumu par Rīgas domes atlaišanu līdz 5. martam, tad notiktu domes ārkārtas vēlēšanas. Ja šādu lēmumu Saeima pieņemtu pēc 5. marta, tad Rīgas domi līdz nākamajām kārtējām vēlēšanām vadītu valdības izraudzīti un Saeimas iecelti pārvaldnieki. Neoficiāli izskan, ka opozīcijas partijas gatavojas savākt nepieciešamos 20 parakstus, lai varētu sasaukt ārkārtas sēdi par mēra Burova un vicemēres Annas Vladovas atcelšanu.

0 Komentāru