NBS komandieris: Saspīlējums pasaulē aug, bet Latvija var justies droši

1 komentārs

Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa – brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.

Kalniņš tomēr akcentēja, ka Latvijai šobrīd draudu nav, neatkarīgi no militāriem vingrinājumiem austrumos.

“Es jūtos ļoti droši. Es esmu pilnībā pārliecināts par Latvija karavīriem, zemessargiem, jūrniekiem, kas tagad atrodas mūsu bruņotajos spēkos…. Es esmu pilnīgi drošs, jo mēs esam papildinājuši savu bruņojumu, esam apmācījuši savus karavīrus zemessargus. Esam gatavi izpildīt savu uzdevumu. Pats galvenais – mēs esam spēcīgākās militārās organizācijas sastāvā, mēs esam NATO biedri,” uzsvēra Kalniņš.

Lūgts vērtēt izskanošās ieceres veidot atsevišķu Eiropas armiju, Kalniņš uzsvēra, ka nevēlētos pretnostatīt Eiropas Savienības (ES) un NATO intereses, un uzskata, ka savā ziņā Eiropas armija jau pastāv, tostarp Latvija piedalās ES misijās.

Kalniņš pastāstīja, ka pašlaik Latvijā ir ap 6000 pilna laika karavīru un ap 8200 zemessargu, un viņu skaita dinamika ir pieaugoša. Arī robežsardze un Valsts policija aug kopā ar armiju, vērtēja NBS komandieris.

 

1 komentārs