NATO 5. paragrāfs nav tukša skaņa, saka Riekstiņš

Komentāri

“NATO nodrošinājums ir pilnīgs – tiešām šis Vašingtonas līguma 5. paragrāfs nav tukša skaņa,” tā raidījumā 900 sekundes akcentēja Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

”Tas [NATO 5. pants – red.] tiek balstīts nepieciešamajās militārās spējās. Es negribu piesaukt, lai cilvēkiem rastos vēl kaut kāda papildu nervozitāte, taču neapšaubāmi alianses drošība arī balstās alianses kodolpolitikā, kodolspējā, arī visas ASV kodolpolitikā,” sacīja M. Riekstiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ja kādam ir šaubas par to, kā kādā situācijā varētu pozicionēties ASV, tad es ieteiktu tiem cilvēkiem ļoti rūpīgi vēlreiz izlasīt prezidenta Baraka Obamas uzrunu Tallinā pagājušajā gadā, kur viņš ļoti skaidri definēja, ka ASV atbalsts Baltijas valstu drošībai ir nesatricināms, un tāds tas būs,” sacīja M. Riekstiņš.

”Tie ir pietiekami politiski signāli, tā nav tukša politiska retorika, kas ir balstīta ne tikai politiskā apņemšanās, bet arī konkrētās militārās spējās,” viņš akcentēja.

Skaties video!

ASV prezidents: Baltijas valstis vairs nekad nebūs vienas

ASV prezidents sarunā ar Baltijas prezidentiem atkārtoti akcentēja, ka NATO līguma 5. pants ir neaizskarams un neapšaubāms un tas tiks pildīts, jo jebkurš apdraudējums kādai no NATO valstīm ir patiesībā apdraudējums arī ASV, un ASV to nepieļaus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl