Nākamnedēļ skatīs lietu par nacionālboļševika Aijo aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību

3 komentāri
Nākamnedēļ skatīs lietu par nacionālboļševika Aijo aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību
EDIJS PĀLENS/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nākamnedēļ skatīs krimināllietu, kurā par aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību un teritoriālo vienotību apsūdzēts meklēšanā izsludināts nacionālboļševiks Beness Aijo, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesas sēde nozīmēta 25.februārī plkst.9.

Aijo ir apsūdzēts par Krimināllikuma 81.panta, 82.panta un 83.panta nodarījumiem, proti par aicinājumu vērsties pret Latvijas valsti, kā arī par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, un teritoriālo vienotību.

Par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu ir paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas pilsonis Aijo kopš 2019.gada ir izsludināts meklēšanā par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainas teroristu rindās. Pērn viņš tika aizturēts Jarenskas ciematā, Krievijā, kur viņš bija ieradies, lai atbalstītu vides aktīvistus, kas iestājas pret atkritumu poligona izveidi Šijesas ciemā, bet vēlāk Krievija atteicās Aijo izsniegt Latvijas varasiestādēm un piešķīra aktīvistam patvērumu.

Aijo savulaik Latvijā bija pazīstams kā neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas biedrs, tad iekļāvās tā dēvētās Doņeckas republikas Komunistiskajā partijā, bet pašlaik uzturas Krievijā.

Lasi vēl:

3 komentāri