Nākamgad tiks palielinātas iekšlietu sistēmas darbinieku algas

3 komentāri
Nākamgad tiks palielinātas iekšlietu sistēmas darbinieku algas
FOTO: LETA

Valdība ārkārtas sēdē šobrīd spriež par nākamā gada valsts budžetu, tikmēr rīta pusē kārtējo reizi tika sasaukta budžetam veltīta koalīcijas partiju sanāksme. Šodien panākta vienošanās par algu palielināšanu iekšlietu sistēmas darbiniekiem, savukārt lielākie strīdi ir par minimālās algas celšanu, pret ko kategoriski iebilst Zaļo un zemnieku savienība.  

Jau ziņojām, ka nākamā gada budžeta ieņēmumu daļu politiķi plāno uz nodokļu un nodevu palielināšanas rēķina, savukārt izdevumus plānots mazināt, par 3% apcērpot ministriju budžetus. Nozares, kam nauda netiks samazināta, ir aizsardzība, veselība un izglītība un arī iekšlietu sistēma, kurai šodien nolemts atvēlēt papildu naudu algu celšanai.

Otrs jautājums, par ko šodien politiķi diskutēja, bija par minimālās algas celšanu. Vienotība piedāvā to palielināt no pašreizējiem 360 līdz 380 eiro, savukārt pret to iebilst zaļie zemnieki.

Lai rastu kompromisu, Vienotība gatava nedaudz piekāpties un piedāvā minimālās algas celšanu līdz 370 eiro. Tāpat Vienotība šodien nākusi klajā ar piedāvājumu neapliekamā minimuma celšanai par 10 eiro. Par šiem jautājumiem vēl gaidāmas diskusijas.

Premjere Laimdota Straujuma gan akcentē, ka kopumā vienošanās par nākamā gada budžetu ir panākta, savukārt par neskaidrajiem jautājumiem lēmums tiks pieņemts, vēlākais, līdz pirmdienai.

TOP komentāri

  • Lopi
  • Inese Darģe
    0 0 0

    Inese Darģe

    Par ko viņiem tāds gods, saņemt vēl lielākas algas tajā pat laikā, kad tāda kā mana ģimene un daudz citu ģimeņu un citu cilvēku cīnās par izdzīvošanu valstī, kurā ir milzīgs bardaks?! Uz ko Latvija virzās? Uz bezpajumtnieku pilnu valsti? Kur paliek tautas (kas ir galvenā valsts daļa) labklājība? Kā lai jaunās ģimenes izdzīvo šādā valstī, kur galvenais ir palielināt algas iekšlietu sistēmai, bet pārējiem ir jāraujas melnās miesās, lai uzturētu ģimenes un lai nepaliktu uz ielas?! VALDĪBA, ATTOPIES!!! Nevajag būt tik egoistiskiem un mantkārīgiem! Ja reiz paceļ algas, tad ceļ visiem!
  • Latvietis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl