Nākamgad iedzīvotāju maciņiem gaidāmi gan ieguvumi, gan izdevumi

Komentāri
Nākamgad iedzīvotāju maciņiem gaidāmi gan ieguvumi, gan izdevumi
FOTO: LETA

Aptuveni pēc vienpadsmit stundu darba Saeimas deputāti vakar sadalīja valsts maka saturu, pieņemot nākamā gada budžetu. Kopumā šā dokumenta pieņemšana ritēja bez pārsteigumiem. To atbalstīja 61 koalīcijas pārstāvis, bet pret balsoja 34 opozīcijas deputāti.

Nākamgad budžeta ieņēmumi paredzēti 7,4 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi būs lielāki – 7,69 miljardi eiro. Salīdzinot ar valdības iesniegto projektu, deputāti par vairākiem desmitiem miljonu palielinājuši gan plānotos ieņēmumus, gan izdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt salīdzinājumā ar šo gadu nākamgad ieņēmumi būs par teju 148 miljoniem lielāki, bet izdevumi pieaugs par 215 miljoniem eiro.

Iedzīvotāju maciņiem gaidāmi gan ieguvumi, gan arī izdevumu pieaugums. Augot minimālajai algai, to saņēmēji nākamgad ik mēnesi kļūs par 6,9 eiro turīgāki.

Bet, ja ir arī apgādājamie, par katru no viņiem mēnesī varēs saņemt par 2,3 eiro vairāk nekā šobrīd. Tomēr nākamgad par pievienotās vērtības nodokļa tiesu pieaugs namu apsaimniekošanas maksa, kāps arī akcīzes nodoklis degvielai un alkoholam.

Valsts maka saturs nākamajam gadam ir sadalīts. Vakar pēc aptuveni vienpadsmit stundu darba Saeimas deputāti pieņēma nākamā gada valsts budžetu.

Nākamā gada budžets paredz lielākas algas valdībai, papildu naudu pedagogiem un mediķu algām, kā arī finansējuma pieaugumu iekšlietām un aizsardzībai.

Nākamgad budžeta ieņēmumi paredzēti 7,4 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi būs lielāki – 7,69 miljardi eiro.

Salīdzinot ar valdības iesniegto projektu, deputāti par vairākiem desmitiem miljonu palielinājuši gan plānotos ieņēmumus, gan izdevumus. Savukārt, salīdzinot ar šo gadu, nākamgad ieņēmumi būs par teju 148 miljoniem lielāki, bet izdevumi pieaugs par 215 miljoniem eiro.

Vairāki valdības priekšlikumi, par kuriem pirms tam raisījās asas diskusijas, Saeimā tika mainīti. Tai skaitā pretēji sākotnēji plānotajam, nākamgad nekas nemainīsies mikrouzņēmumu regulējumā, bet kultūras un izklaides pasākumiem arī turpmāk netiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis.

Nākamgad nemainīsies arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme un tā paliks 23% līmenī.

Savukārt iedzīvotāju maciņiem gaidāmi gan ieguvumi, gan arī izdevumu pieaugums. Augot minimālajai algai, to saņēmēji nākamgad ik mēnesi kļūs par 6,9 eiro turīgāki.

Bet, ja ir arī apgādājamie, par katru no viņiem mēnesī varēs saņemt par 2,3 eiro vairāk nekā šobrīd.

Savukārt vecāki, kuru bērniem nav vietas pašvaldību bērnudārzos, arī līdz nākamā gada vidum var rēķināties ar finansējumu.

Tomēr nākamgad pieaugs arī vairāki nodokļi. Pievienotās vērtības nodokļa apmērā pieaugs namu apsaimniekošanas maksa, pieaugs arī akcīzes nodoklis degvielai un alkoholam.

Budžetu atbalstīja 61 koalīcijas deputāts, savukārt pret bija 34 deputāti, kas pārstāv opozīcijas partijas Saskaņu, No sirds Latvijai un Latvijas reģionu apvienību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl