Komentāri
Nākamā gada budžeta konsolidācija var apdraudēt pedagogu atalgojuma jaunā modeļa ieviešanu
FOTO: LETA

Nākamā gada budžeta konsolidācija var aizkavēt pedagogu jaunā atalgojuma modeļa ieviešanu. Arī izglītības ministre Mārīte Seile finansiāli labākus laikus skolotājiem vēl nesteidz apsolīt. Viņa gan cer, ka izglītība kā viena no valdības prioritātēm varētu izsprukt no konsolidācijas. 

Tikmēr kareivīgu nostāju jau ieņēmusi arodbiedrība. Skolotāju tiesību aizstāvji draud pieprasīt valdības demisiju un rīkot protestus, ja valdības politiķi nepildīs iepriekš izteiktos solījumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darbs pie pedagogu atalgojuma jaunā modeļa izstrādes draudēja nonākt strupceļā, jo skolotāju arodbiedrība brīdināja par izstāšanos no sarunām. Pēc šā rīta tikšanās ar nozares ministri Mārīti Seili pedagogu tiesību aizstāvji nolēma demaršu nerīkot.

Arodbiedrība aicināja ministriju novērst skolotāju pārslodzi, nepieļaut mazo lauku skolu slēgšanu un novērst nevienlīdzību starp vienāda apjoma darbu darošu skolotāju algām. Ministre solījusi ieklausīties arodbiedrības priekšlikumos, un diskusijas par šiem jautājumiem vēl turpināsies.

Izglītības ministrijā norāda, ka vēl šā gada pēdējā ceturksnī jaunajam algu modelim papildus vajadzēs teju 10 miljonus eiro, nākamgad – 30 miljonus. Un negaidīti parādījušies jauni sarežģījumi. Pastāv bažas, ka nākamā gada budžeta konsolidācija var pārvilkt treknu svītru daudzu skolotāju cerībām par lielākām algām. Arī ministre patlaban neko nesteidz solīt.

Uzzinot par konsolidāciju, arodbiedrība atkal ieņēma kareivīgu nostāju. Viņi brīdina par plašiem protestiem, ja skolotājiem atkal būs jācieš no kārtējā taupības režīma.

Brīdinājumi par konsolidāciju pamatīgi satraukuši arī mācību iestāžu direktorus, kuri šodien tikās ar izglītības ministri. Viņi cer, ka taupības pasākumi tomēr nenotiks uz izglītības rēķina.

Darbu pie pedagogu jaunā atalgojuma modeļa izstrādes plānots pabeigt līdz maija beigām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl