Nacionālajai apvienībai kļūst skaidrs, ka Reģionu partija jāņem koalīcijā

0 Komentāru
Nacionālajai apvienībai kļūst skaidrs, ka Reģionu partija jāņem koalīcijā
''Latvijas Reģionu apvienības'' valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (no kreisās), "Latvijas Reģionu apvienības" priekšsēdētājs Andrejs Ence un "Latvijas Reģionu apvienības" valdes loceklis Dainis Liepiņš tikšanās laikā starp partijas "Latvijas Reģionu apvienība" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. ()

Nacionālajai apvienībai pēc tikšanās ar Reģionu apvienības politiķiem nostiprinājies viedoklis par nepieciešamību paplašināt koalīciju, lai nodrošinātu lielāku valdības stabilitāti.

Saeimā ievēlētās partijas šodien turpināja konsultācijas par sadarbību.

Nacionālā apvienība mēģinās pārliecināt partnerus iekļaut valdībā Latvijas reģionu apvienību, taču darīs to ”ar prātu, nevis spēku”, sacīja Nacionālās apvienības līderi.

Ja neizdosies panākt vienošanos par plašākas koalīcijas izveidi, Nacionālā apvienība esot gatava piekāpties. Tādā gadījumā sadarbība ar Reģionu apvienību notikšot ārpus koalīcijas ietvariem.

Reģionu apvienība savukārt norāda, ka šodienas konsultācijās iezīmētas tās darbības jomas, kurās abām partijām varētu būt vienota nostāja. Bet kopumā sarunas pagaidām esot tikai sākušās.

Koalīcijas sarunas par valdību turpināsies rīt, taču Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pieļāvis, ka jau otrdien varētu nosaukt jaunā premjera vārdu.

0 Komentāru