NA: Broka kļuvusi par politiskās izrēķināšanās upuri

Komentāri

Rīt Latvijas Gaisa satiksmes akcionāru sapulcē plānots atsaukt Baibu Broku no valdes locekļa amata. Atgādinām, ka bijušai tieslietu ministrei pielaidi valsts noslēpumam neizsniedza arī Drošības policija un satiksmes ministrs Anrijs Matīss paziņoja, ka bez pielaides šī valsts uzņēmuma valdē strādāt nevar.

Tikmēr Broka uzskata, ka Drošības policija nav iedziļinājusies situācijā. Viņa gatavo dokumentus Eiropas cilvēktiesību tiesai. Bet Nacionālās apvienības līderi neizslēdz, ka Broka ir kļuvusi par politiskās izrēķināšanās upuri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš Satversmes aizsardzības birojs atteica piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baiba Brokai.

Ar šo specdienesta lēmumu, Brokas politiskai karjerai tika pielikts punkts. Novembrī Broka lūdza jau Drošības policijai piešķirt viņai 2. kategorijas pielaidi valsts noslēpumam, kura būtu nepieciešama darbam valdes locekļa amatā Valsts akciju sabiedrībā Latvijas Gaisa satiksme. Taču arī to Drošības policija atteica, norādot, ka neesot pamata pārskatīt SAB lēmumu par atļaujas neizsniegšanu. Atteikuma iemesls Brokai neesot paskaidrots. Viņa jau gatavo iesniegumu Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Vēl šodien Broka pildīja valdes locekļa pienākumus Latvijas gaisa satiksmē. Taču jau rīt uz ārkārtas sēdi pulcēsies valsts akciju sabiedrības akcionāri. Darba kārtības galvenais jautājums – Baibas Brokas atbrīvošana no valdes locekļa amata.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pieļauj, ka atteikums piešķirt pielaidi valsts noslēpumam ir politiska izrēķināšanās. Viņš gan atsakās konkretizēt, kuri tieši politiskie spēki to organizē. Valdību nacionāļi nepametīs, tomēr gaidīs kāds būs Eiropas tiesas lēmums.

Tikmēr Satiksmes ministrijā norāda, ka Brokas vietā Gaisa satiksmes valdē meklēs kādu kompetentu speciālistu, visticamāk, starp uzņēmuma darbiniekiem.  Latvijas gaisa satiksmes valdes priekšsēdētājs neizslēdz, ka varētu piedāvāt Brokai turpināt darbu, taču citā amatā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl