Mūžībā devies diplomāts un politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš

0 Komentāru
Mūžībā devies diplomāts un politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Mūžībā devies latviešu diplomāts un 13. Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš, 14. oktobra vakarā savā “Twitter” kontā paziņoja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece savā “Twitter” profilā padalījusies ar skumjo vēsti. Viņa uzsvērusi Ojāra Ērika Kalniņa profesionalitāti, dziļās zināšanas, inteliģenci, un cilvēcīgumu.

Ojāra Ērika Kalniņa ceļš aizsākās 1949. gada 22. oktobrī latviešu bēgļu nometnē Minhenē, Vācijā. Viņa vecāki bija devušies Otrā pasaules kara bēgļu gaitās. Savukārt, 1951. gadā Kalniņu ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Kalniņš bija arī 13. Saeimas deputāts, iepriekš bijis Latvijas vēstnieks ASV un Latvijas institūta direktors. Pirms pārcelšanās uz Latviju bija Amerikas Latviešu Apvienības un Pasaules brīvo latviešu apvienības aktīvists.

Politiķa vaļasprieks bija mūzika.Viņš sadarbojās ar daudziem mūziķiem, rakstot oriģināldzeju angļu valodā to dziesmām un albumiem, tai skaitā Imantam Kalniņam, ”Autobusam debesīs”, ”Prāta Vētrai”, Marijai Naumovai, Arnim Mednim u.c.

0 Komentāru