Mūrniece: Vienā mirklī okupācijas tvanam vairs nebija varas pār cilvēkiem

12 komentāri

Neraugoties uz pandēmiju, arī šogad neizpalika Saeimas saviesīgā sēde. Parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) pateicās gan deputātiem, kuri savulaik balsoja par neatkarības atjaunošanu, gan visai sabiedrībai par izturību Covid-19 apstākļos.

Kā jau ierasts, drošības apsvērumu dēļ, deputāti pulcējās dažādās Saeimas zālēs. Visus sveicot svētkos, parlamenta priekšsēdētāja sacīja, ka 4. maijs ir diena, kad pēc gadu desmitiem piepildījās vairāku Latvijas paaudžu sapnis – atgūt savu neatkarīgo valsti.

“Vienā mirklī okupācijas tvanam vairs nebija varas pār cilvēkiem. Gaisā virmoja brīvība,” teica Mūrniece.

Viņa pateicās tiem 138 Augstākās padomes deputātiem, kuri tautas mudināti, atbalstīti un iedvesmoti nobalsoja par neatkarības atjaunošanu. Mūrniece veltīja daudz pateicības vārdu gan mediķiem, gan skolotājiem par darbu, skolēnus mācot attālināti. Gan visiem iedzīvotājiem par izturību.

“Latvijas sabiedrību kopumā vada veselais saprāts. Cilvēki lielākoties cenšas darīt labāko, kas ir viņu spēkos, lai cīnītos ar vīrusa izplatību,” teica Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja mudināja rūpēties ne vien par savu imunitāti, bet stiprināt arī demokrātijas imunitāti.

“Covid-19 pandēmijai līdzi nākusi dezinformācijas plūsma jeb infodēmija. Tā izmanto sabiedrības apjukumu, sēj trauksmi un bailes. Sludina klajas aplamības. Tādēļ jāstiprina visi iespējamie paņēmieni, lai nošķirtu patiesas ziņas no manipulācijām. Mums nedraudzīgo “infodēmijas pavāru” ģeopolitiskais mērķis ir plašāks un dziļāks – destabilizēt Rietumvalstu institūciju darbu,” norādīja Mūrniece.

Tāpat meliem jāliek pretī fakti, lai kāpinātu vakcinēšanās tempu, uzsvēra Mūrniece. Viņas vērtējumā valdība un Saeima, lai sargātu sabiedrības veselību, ir spējusi pieņemt vajadzīgus lēmumus, kuri nepieciešamības gadījumā arī laboti, jo pandēmijas mestais izaicinājums ir jauns.