Mūrniece: Tautai zūd uzticība politiķiem, redzot politisko klaunādi

10 komentāri
Mūrniece: Tautai zūd uzticība politiķiem, redzot politisko klaunādi
FOTO: LETA

Savukārt Saeimā par godu Latvijas jubilejai šodien notika svinīgā sēde. Tā sākās ar piemiņas brīdi teroraktos bojāgājušajiem visā pasaulē.

Svinīgo uzrunu teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura akcentēja, ka ir jādara viss, lai valsts cilvēku sirdīs būtu vērtība. Latvijā nostiprinājusies doma, ka piederība NATO un dalība Eiropas Savienībā (ESo) bija un ir pareizā izvēle, un ir jāpanāk NATO spēku ilgtermiņa klātbūtne Baltijā, sacīja Mūrniece.

Tomēr, Mūrniece norādīja uz problēmām valsts drošībā.

Mūsu paškritika ir svarīga. Jautāsim sev: vai atklāti atzīstam, ka par nezināmas izcelsmes naudu var tikt pirkta ietekme, tikt pirkta politika? To, ka pusmiljons eiro, kuri piepeši parādījušies valsts kapitālsabiedrības vadītāja rokās un kuru izcelsmi viņš nespēj pierādīt, ir valsts drošības jautājums? Valsts drošības jautājums ir arī tāds lidmašīnu iepirkums, kas saistīts ar Krievijas militārā kompleksa stiprināšanu.

Saeimas priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka tautai zūd uzticība politiķiem, redzot partiju iekšējo cīņu, politisko klaunādi un savstarpēju izrēķināšanos.

Runājot par patvēruma meklētāju jautājumu, Mūrniece uzsvēra, ka politiķiem uzmanīgi jāieklausās, ko domā tauta.

Vispārinājumi, visus patvēruma meklētājus saucot par bēgļiem, ir maldinoša politika, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Migrācija Eiropā esot atgādinājusi par Latvijas valsts integrācijas kļūdām un cittautiešu iekļaušanas grūtībām. Runas beigās Mūrniece izteica laba vēlējumus visiem Latvijas patriotiem – Latvijas draugiem visā pasaulē.

10 komentāri