Mūrniece par Krievijas raķešu mācībām: Tiešu draudu Latvijai nepastāv

6 komentāri

Satraukumu Latvijā radījis Krievijas plāns sarīkot raķešu šaušanas mācības Baltijas jūrā, virs mūsu valsts ekonomiskās zonas.

Latvijas augstākās amatpersonas šos aprīlī plānotos treniņus sauc par “ieroču žvadzināšanu”,- kas gan tiešus draudus Latvijai pašlaik nerada.

Plašu starptautisku rezonansi radījusi Krievijas vēlme aprīļa sākumā šaut raķetes virs Baltijas jūras – ne tikai virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas, bet arī netālu no Polijas un Zviedrijas krastiem, par ko satraukušies šo valstu mediji.

Iebildumi pret Krievijas aktivitātēm Latvijas tuvumā ir Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja (NA)

Šīs mācības ir spēka demonstrēšana. Tiešu draudu Latvijas drošībai pašlaik nav, bet svarīgi, lai Krievija novērstu visus iespējamos incidentus mācību laikā. Latvija kā NATO dalībvalsts ir saziņā ar NATO sadarbības partneriem.

Uz TV3 Ziņu aicinājumu komentēt Krievijas aktivitātes, Valsts prezidents Raimonds Vējonis atbildēja rakstiski.

“Aizsardzības ministrija un Nacionālie Bruņotie spēki seko līdzi un uzrauga situāciju. Šādi notikumi atkārtoti apstiprina nepieciešamību turpināt darbu pie mūsu valsts aizsardzības spēju stiprināšanas. Tie apliecina arī līdz šim pieņemto lēmumu pareizību par pastiprinātu NATO spēku klātbūtni reģionā,” norādījis Vējonis.

Aizsardzības ministrija ziņo, ka no Krievijas puses joprojām nav saņemta plašāka informācija, līdz ar to nav zināms, kāda veida bruņojumu Krievija plāno izmantot.

Krievija militāro spēku vērš arī Arktikas virzienā, paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs, simboliski pakratot ar dūri ASV.

Sergejs Šoigu
Krievijas aizsardzības ministrs

Pirmo reizi kopš padomju laikiem, notikuši pretzemūdeņu lidmašīnu lidojumi Ziemeļpolā, virzienā uz Ziemeļamerikas kontinentu. Notiek pašpietiekamu, unikālu militāru pilsētiņu būve uz Franča Jozefa zemes, arhipelāgā pie Ziemeļu jūras.

Telekanāls “NBC News” vēsta, ka ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā, telefonsarunā apsveicot Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu, brīdinājis Krieviju neiesaistīties bruņošanās sacensībās ar ASV. “Ja jūs vēlaties, mēs to varam darīt, taču es uzvarēšu,” – tā paziņojis Tramps.
6 komentāri