Mūrniece 4. maija uzrunā akcentē, ka Latvijai pēc neatkarības atjaunošanas izdevies “noenkuroties” Rietumu pasaulē

1 komentārs

4. maija svinības piektdien sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu Doma baznīcā. Pēc tam uz svinīgo sēdi Saeimā pulcējās deputāti, ārvalstu diplomāti, bijušie prezidenti un arī Augstākās padomes deputāti, kuri 1990. gada 4. maijā balsoja par neatkarības atjaunošanas deklarāciju.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece svinīgajā uzrunā uzsvēra, ka pēc neatkarības atjaunošanas Latvijai izdevies dziļi “noenkuroties” Rietumu pasaulē. Uzrunā lielu uzmanību Mūrniece veltīja šogad notikušajam Saeimas balsojumam par pāreju uz izglītību latviešu valodā mazākumtautību vidusskolās.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja (VL-TB/LNNK)

Cilvēki vaicā – kādēļ Saeima tikai pēc 28 gadiem spēja pieņemt šādu lēmumu. Ja kavēšanās ar lēmumu par izglītību valsts valodā pārprasti bija domāta kā laipnība pret cittautiešiem, tad patiesībā tā ir kaitējusi gan sabiedrības saliedētībai, gan latviešu valodas nostiprināšanai. Drīzāk tā ir bijusi politiska mazdūšība, kas gandrīz 30 gadus vilka mūs atpakaļ pagātnē.

Mūrniece norādīja, ka tāpat kā Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, arī šodien iedzīvotājiem jāspēj būt lieliem savās domās un darbos, lai prastu aizstāvēt savu Latviju. Viņa savu uzrunu noslēdza ar aicinājumu iedzīvotājiem sargāt savu valsti.

Jau vēstīts, ka piektdien, 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan amatpersonas un politiķi, gan armijas pārstāvji un virkne kādreizējo Augstākās padomes locekļu.