Mūrmane-Umbraško nepiekrīt rotācijai uz Veselības inspekciju un uzraksta atlūgumu

2 komentāri

Bijusī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško nav piekritusi aizrotēšanai uz Veselības inspekciju un uzrakstījusi atlūgumu, žurnālistiem piektdien, 16.aprīlī, pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Dienesta pārbaudē meklējot, kas vainojams nedienās ap Covid-19 vakcīnu iepirkumu, par tādu tika atzīta Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško un viņai kā disciplinārsods tika piemērots rājiens. Taču veselības ministrs ar to neaprobežojās un lēma viņu pazemināt amatā, aizrotējot projām no augstā amata VM uz Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amatu, vēsta TV3 Ziņas.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (”Attīstībai/PAR!”)

“Valsts sekretāre man minēja, ka viņa nevēlas šo amatu ieņemt. Ja viņa tiktu rotēta, tad viņa ietu projām. Tāds brīdinājums man bija, tāpēc nav pārsteigums, ka Daina Mūrmane-Umbraško ir iesniegusi atlūgumu. Man ir žēl!”

Pati Daina Mūrmane-Umbraško, kura valsts pārvaldē nostrādājusi 18 gadus, atlūguma iemeslu skaidro ar sajūtu par nepelnītu pazemināšana amatā un tam nepiekrīt.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško

“Rotācija uz padotības iestādi zemākā amatā ir savā ziņā pielīdzināma vēl vienam disciplinārsodam pašreizējos apstākļos, un līdz ar to es rotācijai nepiekritu. Es zinu, ka valsts pārvaldē var rotēt ierēdņus arī ar viņu nepiekrišanu. Šajā gadījumā es izvēlējos aiziet prom.”

Tā kā lielā darba apjoma dēļ VM ir steidzami vajadzīgs jauns valsts sekretārs, šim amatam izvēlēta Indra Dreika, šā brīža Veselības inspekcijas vadītāja. Tā kā pārzina nozari, Dreika esot gatava uzreiz sākt pildīt valsts sekretāres pienākumus bez iesildīšanās.

“Rīkot konkursu es nevēlējos, jo tas prasītu ievērojami lielāku laiku. Iespējams, dažus mēnešus. Līdz ar to bija skaidrs, ka jāskatās uz kādu jau esošo iestāžu vadītājiem. Viņa [Indra Dreika] ir arī juriste ar strukturētu skatu uz lietām. Šobrīd VM tieši ir vajadzīgs skaidrs skats uz darba organizāciju, iekšējo procesu sakārtošanu. Cita starpā mums ir jāatjauno arī sabiedrības uzticēšanās VM, ka tā ir labi pārvaldīta, ka mūsu lēmumi ir pieņemti sabiedrības interesēs,” skaidro veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/PAR!”).

Valsts sekretārs ir otra svarīgākā persona aiz ministra. Daniels Pavļuts saka, ka jauno valsts sekretāri Indru Dreiku sagaida ārkārtīgi spraiga slodze. To jau gadu izjūt arī citi vadošie speciālisti.

“Cilvēki strādā pa naktīm, cilvēki strādā ar neticami īsiem termiņiem. Priekšstati par slinkiem ierēdņiem, kas visu dara ļoti lēni, vismaz VM gadījumā realitātei neatbilst nekādi. Ministrijai šis pandēmijas gads ir bijis ļoti grūts,” stāsta veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/PAR!”).

Daina Mūrmane Umbraško valsts sekretāres amatā būs līdz 19.aprīlim. Iecerēts, ka jau nākamajā dienā – 20. aprīlī – darbu VM valsts sekretāres amatā sāks Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika, paredz Pavļuta virzītais Ministru kabineta rīkojuma projekts.