Ministru prezidents: Viens otrs politiskais spēks iedomājas, ka Latvijas nodokļu maksātājs ir tāds kā ēzelītis

12 komentāri

Premjerministra partijai sestdien kongress. “Vienotība” ir labā noskaņojumā. Vēl pirms gada varēja šķist, ka partija ir uz skuju takas, taču tagad tā sākusi pat piesaistīt redzamus politiķus no konkurentu partijām.

Uzrunās “Vienotības” līderi pievērsās pašreizējās koalīcijas trauslumam, kā arī tam, cik sarežģīta varētu būt nākamā gada valsts budžeta veidošana.

Kongress noritēja Spīķeros, ierasti šī vieta asociējas ar partiju “Saskaņa”, kurai agrāk te bija birojs, taču noturēt te savu kongresu nolēmusi “Jaunā Vienotība”. Kā smej paši politiķi, ja neizdevās “Saskaņu” izmest no Rīgas domes, tad vismaz no Spīķeriem.

“Vienotība” ir enkurpartija politiskajā spēkā “Jaunā Vienotībā”, kurā apvienojušās arī vairākas reģionālās partijas.

Kā jau šādos pasākumos mēdz būt, kongresa telpa pārbāzta, karstums, trūkst gaisa, taču uzrunās politiķi priecājas, ka “Vienotība” piedzīvojusi sava veida renesansi. Pēdējie divi gadi “Vienotībai” esot bijuši sarežģījumu un izaicinājumi pilni.

Vēl pirms gada politiskā spēkā reitings bija gaužām zems, un nebija drošs, vai tas vispār iekļūs 13. Saeimā, taču tas izdevās – kā mazākajai frakcijai ar vien astoņiem mandātiem.

Tomēr konkurentu ķīviņu dēļ “Jaunā Vienotība” izkristalizējās par kompromisa figūru un tagad tā ir premjera krēslā, tur valsts maku un pārstāv Latviju ārvalstīs. Vēlāk arī sekmīgi startēts Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Politiķi gan atzīmēja, ka pašreizējā koalīcija ir trausla un nākamā gada valsts budžeta veidošana tai būs liels izaicinājums, ņemot vērā partiju dāsnos solījumus pirms vēlēšanām.

“Vienotības” kongresu apmeklēja arī politiskā spēka jaunieguvums, bijusī veselības ministre Anda Čaksa, kas pārnākusi no zaļzemniekiem. “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs neizslēdz, ka šoruden deputātu migrācija varētu turpināties, par ko daudz runā politikas kuluāros.

“Vienotības” šīs dienas kongresa galvenais uzdevums bija partijas valdes vēlēšanas. Uz tās priekšsēdētāju amatu kandidēja tikai līdzšinējais amata ieņēmējs Arvils Ašeradens un tika tajā arī pārvēlēts.

12 komentāri