Ministru kabinetam plāno dot tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu

5 komentāri
Ministru kabinetam plāno dot tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu
OKSANA DŽADANA, F64

Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”, paredzot Ministru kabinetam tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Savukārt ar likuma grozījumiem paredzēts noteikt, ka Ministru kabinetam būs tiesības vairākkārt lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Gala lēmums par likuma izmaiņām vēl būs jāpieņem Saeimai.

Iepriekš Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs aģentūrai LETA atzina, ka politiķi patlaban ir iesaistījušies diskusijā par ārkārtējās situācijas pagarinājuma termiņu, vērtējot, vai tas būtu jāpagarina uz trim mēnešiem, kā to paredz likums, vai tomēr būtu jāizvēlas cits periods.

“Es atturētos no skaidras pozīcijas, vai uz trīs mēnešiem vai uz īsāku termiņu būtu jāpagarina valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Tiek izsvērti visi par un pret – kā salāgot iedzīvotāju drošību, lai pandēmijas sekas tiktu maksimāli mazinātas, vienlaikus balansējot ar ekonomikas aktivitātes nemazināšanu, lai pārsteidzīgu risinājumu dēļ ekonomiskie procesi neapstātos,” uzsvēra Jurašs.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš bija paudusi viedokli, ka valdība varētu lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, paredzot, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties. Viņa tika pieļāvusi, ka pagarinājums varētu būt uz trim mēnešiem ar iespēju valdībai to jebkurā brīdī pārtraukt, ja situācija uzlabojas.

Lasi vēl Nākamnedēļ lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu uz trim mēnešiem

Savukārt partija “KPV LV” trešdien mudināja Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt pakāpeniski un ar vairākiem lēmumiem, izvērtējot aktuālo situāciju, nevis uzreiz uz trim mēnešiem.

Kā aģentūrai LETA pauda “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, lai varētu īstenot šo pieeju, nepieciešams veikt grozījumus likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”, nosakot tiesības Ministru kabinetam (MK) vairākkārtīgi lemt par izņēmuma stāvokļa pagarināšanu. Pašlaik MK ir tiesības ārkārtējo situāciju pagarināt tikai vienu reizi un uz trim mēnešiem.

Patlaban ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta līdz 14.aprīlim.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Kā ziņots, jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pagājušajā diennaktī apstiprināta vēl 12 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 458 cilvēki.