Ministrijām nākamgad ”jāsavelk jostas”; izdevumi jāsamazina par 12,4 miljoniem eiro

1 komentārs
Ministrijām nākamgad ”jāsavelk jostas”; izdevumi jāsamazina par 12,4 miljoniem eiro
FOTO: LETA

Pirmdiena ir pēdējā diena, kad valdība var panākt vienošanos par nākamā gada valsts budžetu – pēc tam jāsākas normatīvo aktu izstrādei, lai budžetu varētu nodot pieņemšanai Saeimā. Ministriem izdevies vienoties par ministriju tēriņu samazinājumu par 12,4 miljoniem eiro, bet priekšā vēl ir smags darbs – jānonāk pie kopsaucēja par minimālās algas celšanu un diferencētā neapliekamā minimuma palielināšanu.

Valdības ārkārtas sēdē ministri bez iebildumiem pieņēma to, ka turpmāk būs jātaupa – teju katrai ministrijai jostas jāsavelk par 3%. Kopā izdevumi saruks par 12,4 miljoniem eiro. Pašlaik ministru pārziņā ir lemt, kuras nozares apcirpt, bet, kā norādīja finanšu ministrs, ministrijām katru gadu būs jāizvērtē, kā ietaupīt. 

Reira pārvaldītā Finanšu ministrija gan vēl domā, kur rast viena miljona eiro lielu ietaupījumu.

Ministriem arī izdevies vienoties, ka aizsardzībai nepieciešamie 2% IKP, kā to paredz vienošanās ar NATO, būs iespējami jau 2018. gadā. Tomēr nepadarīts darbs vēl ir kopsaucējs par minimālās algas celšanu un diferencētā neapliekamā minimuma palielināšanu. Neatkarīgi no tā valdība tic, ka pirmdien vienošanās būs panākta.

Par neatrisinātajiem jautājumiem pirmdien vēl gaidāma tikšanās ar sociālajiem partneriem.

Finanšu ministrija piedāvā nākamajā gadā paaugstināt mēneša neapliekamo minimumu par 10 līdz 85 eiro. Tāpat izskanējis priekšlikums paaugstināt minimālo algu no 360 līdz 380 eiro.

Valdība arī nolēmusi nozarēm un citām centrālajām valsts iestādēm neatliekamo pasākumu īstenošanai 2016. gadam piešķirt finansējumu 116,2 miljonu eiro apmērā.

Savukārt atbilstoši šā gada jūlija vidus prognozēm valsts konsolidētais nākamā gada budžets bija paredzēts 6,369 miljardu eiro apmērā.

Skaties video!