1 komentārs

Pirmdiena ir pēdējā diena, kad valdība var panākt vienošanos par nākamā gada valsts budžetu – pēc tam jāsākas normatīvo aktu izstrādei, lai budžetu varētu nodot pieņemšanai Saeimā. Ministriem izdevies vienoties par ministriju tēriņu samazinājumu par 12,4 miljoniem eiro, bet priekšā vēl ir smags darbs – jānonāk pie kopsaucēja par minimālās algas celšanu un diferencētā neapliekamā minimuma palielināšanu.

Valdības ārkārtas sēdē ministri bez iebildumiem pieņēma to, ka turpmāk būs jātaupa – teju katrai ministrijai jostas jāsavelk par 3%. Kopā izdevumi saruks par 12,4 miljoniem eiro. Pašlaik ministru pārziņā ir lemt, kuras nozares apcirpt, bet, kā norādīja finanšu ministrs, ministrijām katru gadu būs jāizvērtē, kā ietaupīt. 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reira pārvaldītā Finanšu ministrija gan vēl domā, kur rast viena miljona eiro lielu ietaupījumu.

Ministriem arī izdevies vienoties, ka aizsardzībai nepieciešamie 2% IKP, kā to paredz vienošanās ar NATO, būs iespējami jau 2018. gadā. Tomēr nepadarīts darbs vēl ir kopsaucējs par minimālās algas celšanu un diferencētā neapliekamā minimuma palielināšanu. Neatkarīgi no tā valdība tic, ka pirmdien vienošanās būs panākta.

Par neatrisinātajiem jautājumiem pirmdien vēl gaidāma tikšanās ar sociālajiem partneriem.

Finanšu ministrija piedāvā nākamajā gadā paaugstināt mēneša neapliekamo minimumu par 10 līdz 85 eiro. Tāpat izskanējis priekšlikums paaugstināt minimālo algu no 360 līdz 380 eiro.

Valdība arī nolēmusi nozarēm un citām centrālajām valsts iestādēm neatliekamo pasākumu īstenošanai 2016. gadam piešķirt finansējumu 116,2 miljonu eiro apmērā.

Savukārt atbilstoši šā gada jūlija vidus prognozēm valsts konsolidētais nākamā gada budžets bija paredzēts 6,369 miljardu eiro apmērā.

Skaties video!

TOP komentāri

  • ES
    +1 +1 0

    ES

    Kādas nozares ir MK aparātos? Atkal cirpieni ies uz "mazo galu"? Augšas turpinās šikot, kā vienmēr.Kas pierādīs, ka man nav taisniba.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl