Melbārde un Ždanoka ieguvušas augstus amatus Eiropas Parlamenta komitejās

2 komentāri

Eiroparlamenta jaunā sasaukuma deputāti sadalījuši amatus un atbildības jomas. Katrs specializējas jomā, kas tam tuvāka. Pie parlamenta nopietnākajiem krēsliem tikušas Dace Melbārde (NA) un Tatjana Ždanoka (LKS) – viņas kļuvušas par savu komiteju vicepriekšsēdētājām.

Eiropas Parlamenta (EP) jaunais sasaukums darbu sāka 1. jūlijā. Tas aizvadījis jau divas plenārsesijas. Sadalītas arī deputātu atbildības jomas 20 komitejās.

Katrs EP deputāts strādā vairākās komitejās, kuras paši izvēlas. Latvijas eiroparlamentārieši ar stāžu darbu lielākoties turpina sev ierastajās jomās.

Sandra Kalniete (JV) turpinās strādāt ārpolitiskajā blokā jeb Ārpolitika komitejā, Starptautiskās tirdzniecības komitejā un Drošības un aizsardzības komitejā. “Man prioritātes ir pieskatīt Krievijas jautājumus un palīdzēt arī kolēģiem tajos orientēties.”

Tikmēr Inese Vaidere (JV) izvēlējusies Ekonomikas komiteju un Vides komiteju. “Es redzu, ka šīs jaunās prasības pret klimatu, izveidot klimata neitrālu politiku, dod milzīgas iespējas Eiropas uzņēmumiem, jaunām darbavietām.”

Savukārt Roberts Zīle (NA) darbosies transporta jomā, uzsverot “Rail Baltica” projekta nozīmību. “Turpināsim “Rail Baltic” draugu grupu. Es darbošos arī Budžeta komitejā.”

Transporta un tūrisma komitejā darbojas arī bijušais galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks (GKR). Otra viņa komiteja ir Lūgumrakstu komiteja, kas pārliecinās par Eiropas tiesību aktu ievērošanu. “Tas man šķiet ļoti interesanti, kāda ir vispār Eiropas cilvēku, organizāciju aktivitāte, par ko sūdzas.”

Lūgumrakstu komitejā pārstāvēta ir arī Tatjana Ždanoka, kura ievēlēta par šīs komitejas priekšsēdētāja vietnieci. Viņa neslēpj, ka viens no viņas mērķiem ir turpināt cīņu par krievvalodīgo tiesībām. “Mazākumtautību tiesības ir ierobežotas, tiesības, pirmām kārtām, uz izglītību dzimtajā valodā. Tā kā mēs vēlreiz pacelsim šo jautājumu, sevišķi tāpēc, ka arī lūgumraksti jau eksistē jaunajā sasaukumā par šo tematu.”

Augstu amatu ieguvusi arī Dace Melbārde, kas kļuvusi par Kultūras un izglītības komitejas otro vicepriekšsēdētāju. “Manas intereses, protams, ir saistītas ar mazo valodu un kultūrtelpu aizsardzību Eiropas Savienībā, īpaši domājot par digitālo telpu. Mediju jomā šobrīd jau esmu pieteikusi vienu pilotprojektu, kas ir saistīts ar atbalstu tradicionālajiem medijiem pārejai uz digitālajām platformām.”

Ivars Ījabs (A/P) pamatā darbosies Rūpniecības un pētniecības komitejā. “Tas pamatuzdevums ir tas, par ko mēs jau tikām runājuši savā kampaņā, – Latvijas ekonomikai ir jātiek modernizētai, un tas nevar notikt, ja mēs nepiesaistām līdzekļus pētniecībai.”

Bet Nils Ušakovs (S) Latviju pārstāvēs budžeta jautājumos. “Es domāju, ka jebkurš veiksmīgs risinājums, strādājot ar budžetu, var palīdzēt gan reģionam, gan pašvaldībām, gan rīdziniekiem.”

Jāpiebilst, ka neviens no Latvijas eiroparlamentāriešiem šajā sasaukumā nav pārstāvēts Latvijai būtiskajā Lauksaimniecības komitejā. Vēlmi tur darboties pauda Zīle, bet vietu nav dabūjis. Tā varētu gan atbrīvoties pēc Lielbritānijas izstāšanās.