3 komentāri

Jau drīzumā varētu notikt kārtējais mēģinājums atbrīvot no amata ilggadējo Rīgas Brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu. Neoficiāli izskanējis, ka pret viņu ierosināta kriminālvajāšana par pretlikumīgu prēmiju izmaksu. Politiķi tagad sarosījušies prasīt no izmeklētājiem detalizētu informāciju, lai lemtu par Loginova nākotni.

Jau ziņots, ka kriminālprocess par Rīgas Brīvostas amatpersonu izšķērdību uzsākts pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad Valsts kontrole (VK) ziņoja par bezjēdzīgiem daudzmiljonu tēriņiem ostā. Viens no pārmetumiem bija pretlikumīgā kārtība, kādā virkne ostas darbinieku regulāri saņēmuši milzu prēmijas. Piemēram, ilggadējais ostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs 2012. gadā prēmēts ar 52 tūkst. latu jeb vairāk nekā 70 tūkst. eiro. Noprotams, ka tieši prēmiju izmaksa ir pamats tagad prokuratūrā nonākušajai lietai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Aiga Eiduka, Ģenerālprokuratūras pārstāve:

Oktobrī prokuratūra ir pieņēmusi lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret divām personām pēc krimināllikuma panta par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Pēc tolaik spēkā esošās likuma redakcijas par šādu noziegumu draud līdz pat piecu gadu ilgs cietumsods. Neoficiāli izskanējis, ka tieši Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks ir aizdomās turētie šajā lietā. Tomēr brīvostas pārvalde to apstiprināt atsakās, aizbildinoties, ka oficiāla informācija no tiesībsargiem joprojām nav saņemta.

Mārtiņš Škapars, Rīgas Brīvostas pārstāvis:

Šī informācija ir izskanējusi medijos, un līdz ar to mēs tās varētu klasificēt vairāk kā baumas vai kā informatīvu materiālu, ko mēs īsti nevēlamies komentēt.

Šis nav pirmais mēģinājums gāzt Loginovu

Nerimstošo skandālu dēļ Loginovs pēdējos gados jau pārdzīvojis vairākus atlaišanas mēģinājumus. Tomēr tam nekad nav pieticis balsu ostas valdē, jo Loginovu konsekventi aizstāvējusi Rīgas pašvaldība. Tagad politiķi viņa nākotni atstāj prokuratūras ziņā, prasot no tās detalizētu informāciju par pārvaldnieka nodarījumiem. Loginovu varētu atbrīvot tajā pašā dienā, kad informācija tiks saņemta.

Piemēram, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kurš līdz šim bijis Loginova redzamākais aizstāvis, tagad ieņēmis nogaidošu nostāju – viss būšot atkarīgs no prokuratūras argumentiem.

Andris Ameriks, Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs:

Neviens – ne Loginovs, ne Ameriks, ne arī Bērziņš vai kāds cits nav neaizvietojami. Jebkura amatpersona atbild atbilstoši. Šobrīd nevienam nav garantijas, ka paliek amatā. Tomēr es gribētu par to lemt, kad man ir pieejama oficiāla informācija.

Jāatgādina, ka Brīvostas valdē ir astoņi locekļi, no kuriem četri pārstāv valsti, bet četri – Rīgas domi. Ostas pārvaldes vadītāja atbrīvošanai vai iecelšanai nepieciešamas vismaz piecas balsis.

Uzzini vairāk:

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Gan jau Rīgas Dome šo krēslu balstīs un stutēs ne jau ar visām četrām vien, tik laba sile, kur baroties, pārāka par Satiksmi.
 • Helēna
 • ...
  0 0 0

  ...

  nē ,nu man patīk tas teiciens --- kārtējais mēģinajums gāzt Brīvostas ilgadējo šefu.davai davai mēģiniet sašupot to krēslu ,un beidziet mani smīdināt ....Ļoņčiks nav tik viegli kutināms..
  .sveiciens no vēju pilsētas jaunības meitenes...tas vilciens aizveda visu manu mūžu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl