Mēģinās no amata gāzt Brīvostas ilggadējo šefu Loginovu; vai ”draugi” domē pasargās?

3 komentāri
Mēģinās no amata gāzt Brīvostas ilggadējo šefu Loginovu; vai ”draugi” domē pasargās?
LETA

Jau drīzumā varētu notikt kārtējais mēģinājums atbrīvot no amata ilggadējo Rīgas Brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu. Neoficiāli izskanējis, ka pret viņu ierosināta kriminālvajāšana par pretlikumīgu prēmiju izmaksu. Politiķi tagad sarosījušies prasīt no izmeklētājiem detalizētu informāciju, lai lemtu par Loginova nākotni.

Jau ziņots, ka kriminālprocess par Rīgas Brīvostas amatpersonu izšķērdību uzsākts pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad Valsts kontrole (VK) ziņoja par bezjēdzīgiem daudzmiljonu tēriņiem ostā. Viens no pārmetumiem bija pretlikumīgā kārtība, kādā virkne ostas darbinieku regulāri saņēmuši milzu prēmijas. Piemēram, ilggadējais ostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs 2012. gadā prēmēts ar 52 tūkst. latu jeb vairāk nekā 70 tūkst. eiro. Noprotams, ka tieši prēmiju izmaksa ir pamats tagad prokuratūrā nonākušajai lietai.

Foto:

Aiga Eiduka, Ģenerālprokuratūras pārstāve:

Oktobrī prokuratūra ir pieņēmusi lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret divām personām pēc krimināllikuma panta par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Pēc tolaik spēkā esošās likuma redakcijas par šādu noziegumu draud līdz pat piecu gadu ilgs cietumsods. Neoficiāli izskanējis, ka tieši Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks ir aizdomās turētie šajā lietā. Tomēr brīvostas pārvalde to apstiprināt atsakās, aizbildinoties, ka oficiāla informācija no tiesībsargiem joprojām nav saņemta.

Mārtiņš Škapars, Rīgas Brīvostas pārstāvis:

Šī informācija ir izskanējusi medijos, un līdz ar to mēs tās varētu klasificēt vairāk kā baumas vai kā informatīvu materiālu, ko mēs īsti nevēlamies komentēt.

Šis nav pirmais mēģinājums gāzt Loginovu

Nerimstošo skandālu dēļ Loginovs pēdējos gados jau pārdzīvojis vairākus atlaišanas mēģinājumus. Tomēr tam nekad nav pieticis balsu ostas valdē, jo Loginovu konsekventi aizstāvējusi Rīgas pašvaldība. Tagad politiķi viņa nākotni atstāj prokuratūras ziņā, prasot no tās detalizētu informāciju par pārvaldnieka nodarījumiem. Loginovu varētu atbrīvot tajā pašā dienā, kad informācija tiks saņemta.

Piemēram, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kurš līdz šim bijis Loginova redzamākais aizstāvis, tagad ieņēmis nogaidošu nostāju – viss būšot atkarīgs no prokuratūras argumentiem.

Andris Ameriks, Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs:

Neviens – ne Loginovs, ne Ameriks, ne arī Bērziņš vai kāds cits nav neaizvietojami. Jebkura amatpersona atbild atbilstoši. Šobrīd nevienam nav garantijas, ka paliek amatā. Tomēr es gribētu par to lemt, kad man ir pieejama oficiāla informācija.

Jāatgādina, ka Brīvostas valdē ir astoņi locekļi, no kuriem četri pārstāv valsti, bet četri – Rīgas domi. Ostas pārvaldes vadītāja atbrīvošanai vai iecelšanai nepieciešamas vismaz piecas balsis.

Uzzini vairāk:

3 komentāri