Mazinās politiķu atbalsts šā brīža NEPLP locekļiem

Pievienot komentāru

Strauji mazinās politiskais atbalsts Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem. Vairāki atbildīgās Saeimas komisijas pārstāvji skeptiski izteikušies par tās locekļu atbilstību amatam.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka situācija pēdējo mēnešu laikā saasinājusies saistībā ar sabiedriskajos medijos notiekošo, taču patiesā neapmierinātība ar padomes darbu ir daudz lielāka.

Kritiskus vārdus par nespēju pildīt un pamanīt problēmjautājumus, kas apdraud vietējā satura ražošanu, pauž arī Latvijas Žurnālistu asociācija. Deputāti, pamazām atgriežoties no vasaras brīvdienām, vairākas no iesaistītajām pusēm uzklausīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā.

“NEPLP jāiet ir projām… Patīk jums vai ne. Jūs neesat efektīvi,” tā pauda Saeimas deputāts Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”).

Padomes vadītāja Dace Ķezbere iepriekš bija pieļāvusi iespēju vēl šoruden no amata atkāpties un to apstiprināja vēlreiz. Taču vairākiem komisijas deputātiem ir pretenzijas pret padomi kopumā. Tāpēc varētu vērtēt visu padomes locekļu atbilstību amatam.

“Tas, piedodiet, ir Saeimas darbs, kā novedīs līdz galam sabiedrisko mediju pārraudzības modeli nākotnē, no tā būs atkarīgs, kas notiks ar NEPLP kā ar regulatoru,” norādīja Ķezbere.