Matīss tika atbrīvots, jo uz valdību kāds izdarīja spiedienu, apliecina Āboltiņa

6 komentāri
Matīss tika atbrīvots, jo uz valdību kāds izdarīja spiedienu, apliecina Āboltiņa
Foto: F64

Premjeres Laimdotas Straujumas lēmums pieprasīt satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju ir pārsteigums, un tas noticis, jo kāds izdarījis spiedienu uz valdību, atzīst Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Viņa norāda, ka šī ir netipiska situācija, jo premjere ir atlaidusi savas partijas ministru, nekonsultējoties ar partiju. Vienotības vadītāja pauž viedokli, ka ir izdarīts spiediens uz visu valdību, taču atteicās publiski nosaukt to personu vārdus, kuri varētu būt to izdarījuši.

Tajā pašā laikā Āboltiņa izslēdz iespēju, ka ar šo gadījumu varētu sākties krēslu pārbīde valdībā. Vienotība turpinās vadīt Satiksmes ministriju, apliecina partijas līdere, taču, komentējot jautājumu, vai kādu no ministrijām varētu vadīt viņa pati, politiķe šādu iespēju raksturo kā pilnīgi nereālu.

Sagaidāms, ka demisionējušais satiksmes ministrs Matīss savu politisko darbību turpinās Saeimā, kurā viņš kā viens no populārākajiem kandidātiem tika ievēlēts no Vienotības saraksta Latgalē. Šīs rokādes dēļ savs krēsls būs jāpamet līdzšinējai deputātei Janīnai Kursītei.

Skaties video:

6 komentāri