Mārtiņš Bondars atkāpjas no Latvijas Reģionu apvienības vadītāja amata

Pievienot komentāru

Mārtiņš Bondars vairs nav Reģionu apvienības līderis. Pamest šo amatu viņš esot izlēmis tāpēc, ka nevarot uzņemties atbildību par savu partijas biedru lēmumiem Saeimā.

Bondara vārds gan izskan arī citā sakarā, – saistībā ar tiesu lietām par viņa iepriekšējo darbību Latvijas Krājbankā, par ko viņam draud prāvi tēriņi. Politikas vērotāji gan neuzskata, ka šīs nedienas nozīmētu Bondara politiskās karjeras beigas.

Par savu lēmumu atkāpties no Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētāja amata Mārtiņš Bondars paziņoja piektdienas vakarā mikroblogošanas vietnē “Twitter”, it kā reaģējot uz partijas biedru balsojumu, kas palīdzēja Ingunai Sudrabai kļūt par parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju “oligarhu sarunu” lietā.

Mārtiņš Bondars

Mārtiņš Bondars
Rīgas domes deputāts (LRA)

Uzskatu, ka nevaru nest atbildību par šiem lēmumiem. Sākot ar Sudrabas kundzes atbalstīšanu, Šica iniciatīvu par Dūklava demisijas pieprasījumu, kas netika atbalstīta frakcijā, visbeidzot nostāja nodokļu politikas jautājumos. Ja es nevaru pārliecināt savus kolēģus, man ir jāatkāpjas.

Reakcijas uz Bondara ierakstu “Twitter” bija dažādas, – vieni politiķi sveica, citi to sauca par izmanīgu rīcību sava tēla spodrināšanai. Vairāki LRA biedri jau pirms nedēļas rosināja Bondara atkāpšanos no amata. Viņa paša balsojumi bijuši dīvaini.

Bondars noliedz, ka iepriekš biedri būtu lūguši atkāpties. Tāpat noliedz izskanējušo informāciju, ka pirms divām dienām “norakstījis” māju un zemi sievai, – lai gan “Lursoft” publiskajā datubāzē redzams, ka īpašums Mārupē pieder sievai. Portāls “Pietiek.com” izteicis versiju, ka mantas sadale veikta, lai pasargātu Mārupē esošo māju un zemi no likvidētās “Krājbankas” administratora “KPMG Baltics”, – tas pret bijušo bankas vadību cēlis daudzmiljonu prasību, kuru pirmā tiesu instance apmierinājusi.

Mārtiņš Bondars

Mārtiņš Bondars
Rīgas domes deputāts (LRA)

Mantas šķirtība, – tāda nav noslēgta. Būtu pateicīgs, ja “Pietiek.com” parādītu līgumu, par kuru viņi runā. Kas attiecas uz manas sievas īpašumu un viņas vēlmi rakstiski nostiprināt dažas lietas, tas ir cits jautājums. Bet skaļie virsraksti neatbilst patiesībai.

Politologs Ivars Ījabs prognozē, ka, neskatoties uz izteiktajām aizdomām un nesaskaņām ar Latvijas Reģionu apvienības biedriem, Bondara turpmākā politiskā karjera nav uzskatāma par “noraktu”.

Ivars Ījabs
politologs

Iespējams, ieraudzīsim viņu citā politiskā kompānijā. Varam visu ko teikt, bet pēc aptaujām viņš ir trešais vai ceturtais populārākās premjera kandidāts. Viņš nekur nepazudīs, Bondars ir azartisks.

Pagaidām gan Bondars no Reģionu alianses negrasoties izstāties.