Māris Kučinskis! Sabiedrība viņa darbu vērtē “zem vidējā”

Komentāri

Apritējušas 100 dienas Māra Kučinska valdībai. Daļa ekspertu norāda, – gaidītais valdības restarts pagaidām nav redzams. Tomēr – kāds ir iedzīvotāju viedoklis?

900 sekundes sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS veica aptauju par diviem tematiem – novērtēt Ministru prezidenta Māra Kučinska darbu un novērtēt visas valdības darbu. Secinājumi ir šādi:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lūgti novērtēt savu apmierinātību ar premjerministra Māra Kučinska darbu 10 punktu skalā, vidējais Latvijas iedzīvotāju sniegtais vērtējums ir 4,2 punkti. Tātad ZEM vidējā. Augstu novērtējumu (8 līdz 10 punkti) snieguši viens 6% aptaujāto; vidēju vērtējumu (4 līdz 7 punkti) snieguši 49% iedzīvotāju, savukārt zemu vērtējumu Kučinska darbam (1 līdz 3 punkti) sniedzis katrs trešais (32%) iedzīvotājs.

Kā vērtē citu ministru darbu?

Ja runā par vidējo atzīmi, tad Latvijas iedzīvotāji ministru darbu novērtējuši tāpat kā Māra Kučinska darbu – ar 4,2 no 10 iespējamiem punktiem.

Visaugstāk novērtēti:

aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (5 punkti), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (4,9 punkti) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (4,8 punkti).

Švakāk klājies:

Tālāk ar jau zemāku vērtējumu ir kultūras ministre Dace Melbārde (4,7 punkti), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (4,6 punkti), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (4,5 punkti), kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (4,1 punkts), vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (4,1 punkts) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (4,0 punkti) darbu.

Un tagad par sabiedrībā vissliktāk novērtētajiem ministriem…

Labklājības ministrs Jānis Reirs saņēmis vien 3,8 punktus no 10 iespējamiem; ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tikpat (3,8 punkti), izglītības ministra Kārļa Šadurska darbs novērtēts ar 3,6 punktiem un pašā pēdējā vietā pēc padarītā darba, pēc sabiedrības domām, ir veselības ministrs Guntis Belēvičs, kuram iedots vien 3,1 punkts 10 punktu skalā.

Video

Lasi vēl