Komentāri

Jaunās valdības veidošana izvērsusies divu politiķu duelī. Kurš uzvarēs un kļūs par premjera amata kandidātu, izšķirs Valsts prezidents. Šodien viņš aizvadīja sarunas ar trim līdzšinējām koalīcijas partijām, tomēr Raimonds Vējonis vēl nenosauca, kuram uzticēs veidot jauno valdību.

Pēc sarunām ar Valsts prezidentu kā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), tā arī Vienotības  politiķi izklausījās ļoti pašpārliecināti. Gan Māris Kučinskis, gan Kārlis Šadurskis pauda gatavību vadīt jauno valdību un bija pārliecināti par savām izredzēm iegūt Saeimas vairākuma atbalstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms došanās uz Melngalvju namu Nacionālajai apvienībai bijusi neformāla saruna ar Kučinski. Lai gan oficiāla lēmuma par tās atbalstu Kučinskim vēl nav, partijas attieksme pret viņu ir pozitīva.

ZZS uzskata, ka tā kopā ar Nacionālo apvienību varētu veidot jaunās valdības kodolu. Abām partijām Saeimā kopā ir 38 balsis. Un par atbalstu savai kandidatūrai Kučinskis jau runājis arī ar Vienotības pārstāvjiem – tā dēvēto opozicionāru sešinieku un deputātiem no reģionālajām partijām.

Vienotības līdere Solvita Āboltiņa akcentē, ja prezidents nominētu Kučinski, viņš, iespējams, var rēķināties tikai ar sešām Vienotības balsīm, jo deputāti no reģionālajām partijām Kučinski neatbalstot.

To apstiprināt viņa lūdza Valmieras mēru Jāni Baiku no partijas Valmierai un Vidzemei. Viņš pagājušajā nedēļā atteicās no prezidenta piedāvājuma kļūt par premjera amata kandidātu.

Savukārt, ja nominēts tiks Šadurskis, viņam būtu visas 23 Vienotības balsis, un viņš pats uzskata, ka iegūtu arī Nacionālās apvienības un ZZS atbalstu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl